Kergejõustiklased teenisid kaheksa medalit

Altiuse klubi treenerite kasvandik Rain Kask lunastas endale pääsu Euroopa meistrivõistlustele. Foto: Tairo Lutter

Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis lõppenud Eesti talvistel meistrivõistlustel võitsid Pärnu juurtega sportlased kaks kuldset ja viis pronksikarva medalit.

Võistluste üks kangelasi oli Eesti maaülikoolis õppiv, kuid Pärnu Altiuse klubist tuule tiibadesse saanud Rain Kask, kes täitis kaugushüppes 7,87ga sise-EMi normi. Hõbemedali sai Mihkel Saks (Tallinna SS Kalev) 7.46ga ja kolmandaks tuli Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) 7.44ga.

Meeste 400 meetri jooksus teenis Pärnust pärit Jaak-Heinrich Jagor (Tartu SS Kalev) ajaga 48,89 kulla, talle järgnesid Sten Ütsmüts (TÜ ASK) 49,10ga ja klubikaaslane Kristjan Joosep 49,92ga. 200 meetri võistlusmaal pidi ajaga 22,21 lõpetanud Jagor leppima kolmanda kohaga.