Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Eesti 1944, Ukraina 2014, ? 2044...

3 min lugemist
Selles ühisväljas on valgete-punaste poolte vahele jäänud sinisilmsed poisid. FOTO: Kaader filmist

Elmo Nüganeni ja Leo Kunnase linateos “1944” on kohutavalt võimas panoraam. Iga kaader sellest puurib sügavale inimsuse ja eestluse rakutuumadesse, geenidesse, aatomitesse. Raputab nii läbi, et oled nagu eksistentsiaalsele-emotsionaalsele-eetilisele miiniväljale astunud.

Tellijale

Võis oletada, et ajaloofilme on juba piisavalt, hakkame ennast kordama. Ent Taska Film on saavutanud midagi uskumatut. Selle miski, mida ei saa ei hea stsenaariumi ega teeneka re˛issööri pealt ette loota. See kas juhtub – või juhtub nii müstilisel kombel, nagu selles kuiva aastaarvu numbrit kandvas suurteoses.

Koos väikese kooliga ühiskülastust kogedes nägin, kuidas saalist väljus hulk nutvaid täiskasvanuid, kes pugesid kõnevõimetuna autodesse või pedaalisid pisaratest pimedana kodu poole. Küsides, kuidas need kodud meil üldse olemas saavad olla pärast sellist ajalugu – sajandeid, aastatuhandeid tapmist ja hävitamist, pidurit ja vennatappu. Lõpmatuseni. Nüüdki – teiste vahenditega, aga ikkagi.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto