Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kommentaar: Moldovas tegutsetakse, meie peale mõeldakse

2 min lugemist
Moldova tudengid pooldavad ühinemist Rumeeniaga. FOTO: PP

Paar nädalat tagasi muretsesid Briti kaitse- ja välisminister teineteise järel Moldova saatuse pärast. Eelmine nädal andis muretsemisele jätku, sest Gagauusia ülema (tiitel ”baškan“) kandidaadiks seatud Irina Vlahi võttis vastu Venemaa Föderatsiooninõukogu esimees Valentina Matvijenko. 20. veebruaril oli teda võõrustanud riigiduuma esimees Sergei Narõškin. Nüüd pidi kogu Gagauusia olema täis riputatud daami pilte selle ja tolle Venemaa tähtsa tegelasega, all lubadus: ”Minuga muutub Gagauusia Moldova turu liidriks Venemaal.“

Tellijale

Igal juhul kõva sõnum Moldova lõunaosas asuvas autonoomses piirkonnas, mille 160 000 elanikust üle 80 protsendi on türklased, ülejäänud enamasti venelased, elanikke ühendavad vene õigeusk ja truudus Moskvale.

See on klassikaline Venemaa eesliin (rubež), mille asukate käitumismall kujunes Vene ja Ottomani impeeriumi mõõduvõtmise käigus – abi kohaliku, moldovlastest-rumeenlastest ümbruse vastu on ikka otsitud kaugelt, kas Istanbulist või Moskvast.

01.04.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto