Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ühisreid Liivi lahel tõi välja hulga puudusi

2 min lugemist
Kahepäevase ühisreidi käigus kontrollis keskkonnainspektsioon 284 püügivahendit. FOTO: Urmas Luik

Keskkonnainspektsioon ja politsei korraldasid eelmisel nädalal Liivi lahel kahepäevase ühisoperatsiooni, mis andis sealsest püügitegevusest ülevaate ja tõi välja hulga puudusi. Reidil kaardistati ja kontrolliti 284 püügivahendit, millest üle poolesaja puhul ilmnes püüginõuete rikkumine või selgitamist vajav asjaolu.

Tellijale

Püügivahendite asukohad fikseeriti, nende märgistuse abil leiti püügiloa omanik ja võrreldi andmeid loale kirjapandutega. Kontrollimisel tuvastati 13 juhtumit, kus püüti vahendiga, mida polnud loale märgitud, kümnel juhul oli püügil lubatust suurem arv püügivahendeid. Samuti avastati kuus selguseta kuuluvusega püügivahendit või selle osa, vahendas keskkonnainspektsiooni pressiesindaja Leili Tuul.

Muu hulgas avastati kahtlane mõrd, mis oli plaanis järgmisel päeval välja võtta, kuid see „kadus“ öö jooksul püügilt. Püügivahendile kinnitatud märgistuse tunnus on teada ja omanikuga võetakse kindlasti ühendust.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto