Läänemerd tutvustav rändnäitus tuleb suveks Pärnusse

Pärnus Port Arturis avatakse rändnäitus "Elav Läänemeri".

FOTO: Tatiana Päss

Tartu ülikooli loodusmuuseum avab täna pärastlõunal Pärnus Port Arturi keskuses rändnäituse "Elav Läänemeri", mis tutvustab meie kodumere olemust. Näituse avamisel saavad Läänemere mõistatusi lahendada nii lapsed kui täiskasvanud.

Näitus räägib Läänemere minevikust, olevikust ja esitab tulevikustsenaariume. Me elame mere ääres ja oleme mitmel moel merest sõltuvad. Mere tasakaal ja tervis olenevad meist, teatasid näituse korraldajad.

"Läänemeri on noor ja tujukas ja siin suudavad kanda kinnitada vaid vastupidavad liigid. Vaatamata oma erisusele on Läänemeri siiski väga habras elukeskkond, mida tuleb hoida ja kaitsta inimese rumaluse eest," kinnitab Tartu ülikooli Eesti mereinstituudi mereökoloogia juhtivteadur Jonne Kotta. Näituse koostamist teadusalaselt konsulteerinud Kotta soov on, et külastaja mõtleks, kuidas läheb meie ja Läänemere ühine lugu edasi.

Näitust saab Pärnus külastada iga päev kuni 15. juulini.

Väljapaneku koostasid Jonne Kotta, Annelie Ehlvest, Inge Kukk, Veljo Runnel ja Eva-Liisa Orula, kujundasid ja teostasid Produktsioonigrupp OÜ ja KOKO arhitektid. Näituse valmistamist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Tagasi üles