Pärnu saab 20. korda suvepealinnaks

FOTO: Urmas Luik

Pühapäeval, 21. juunil algab kalendri järgi suvi ja sel puhul saab Pärnu juba 20. korda Eesti suvepealinna tiitli.

Pärnu linnavalitsuse avalike suhete nõuniku Karin Õunapi teatel juhatab Pärnu suve pühapäeval Vallikäärus sisse tasuta kontsert, millel esinevad ansambel Swingers, Tanja Mihhailova, Birgit Sarrap, Karl-Erik Taukar ja Mikk Saar. Tallinnast toob tervitusi vastne superstaar Jüri Pootsmann. 

Suvepealinna tiitli annab tavakohaselt Pärnule üle pärispealinn Tallinn. Tiitli üleandmine toimub kell 19.37 pidulikul tseremoonial. Pärnu suve avamisel on esindatud nii kevadpealinn Türi, talvepealinn Otepää kui sügispealinn Narva.

“Idee tuua pealinna tiitel suveks Pärnusse on äärmiselt vahva ja täidab oma eesmärki minu arvates tänini,” lausus Pärnu linnapea Romek Kosenkranius. “Käesoleval aastal võtame pealinna tiitli vastu juba 20. korda ja oleme valmis pakkuma suvepealinnale kohaseid suvitusvõimalusi kõigile Pärnu külastajatele. Tänan kõiki inimesi, kes aastaid on andnud oma panuse suvepealinna idee arendusse ja selle elluviimisse.” 

Pärnu suve avamine toimub koostöös veefestivaliga Watergate, mille raames on Vallikäärus kõikidele huvilistele tasuta kontsert laupäevalgi, kui seal esinevad ansamblid Super Hot Cosmos Blues Band ja The Big Bluff Lätist. 

Tagasi üles