Mariel Gregor

Eesti võrkpalli rahvusmeeskond pidas täna Euroopa liiga raames teise mängu Poola vastu ja sai 3:1 võidu. Eilses kohtumises saadi kindel 3:0 võit ja A-alagrupis jätkatakse ainsana täiseduga.

Pärast tasavägise avageimi 25:22 võitmist, pidi koduvõistkond teises geimis Poola esinduse 25:18 üleolekut tunnistama. Kolmandas geimis sekkusid Teppani ja Juhkami asemel mängu Oliver Venno ja Rober Täht, kes jäid platsile kuni kohtumise lõpuni. Tõeliseks maratoniks kujunes kolmas geim, mille Eesti võitis 34:32 resultaadiga. Neljandas geimis Poola enam vastupanu osutada ei suutnud, kui Eesti 25 punkti vastu koguti vaid 17 punkti.

Robert Täht realiseeris 19-st rünnakust 10 (53%) ja kogus võõrustajate resultatiivseimana 14 punkti. Keith Pupart lisas 10 ning Oliver Venno ja Renee Teppan võrdselt 9 silma. Lisaks parimatele punktitoojatele tasub välja tuua Nõlvaku igati korraliku etteaste, samuti Rikbergi tavapärases headuses kaitsemängu. Kuigi blokis jäime poolakatele kahega alla (10-12), siis serviässasid serveerisime seitse vastaste viie vastu. Rünnakul oli Poola edukam protsentidega 56-50 ja pallingu vastuvõtul 47-42. Märkimist väärib ka poolakate 23 servieksimust, kodumeeskond tegi neid kaheksa võrra vähem (15).

Poola on valitsev maailmameister, ent Euroopa liigas mängib nende B-koondis ja parimad mehed teevad kaasa Maailma liigas osalevas A-koondises.

Mängu käik (Eesti - Poola):

Hümnid on kõlanud ja mäng on iga hetk algamas!

Eesti algkoosseis: Kreek, Treial, Juhkami, Teppan, Pupart, Nõlvak ja libero Rikberg. Seega on võrreldes eilsega algkoosseis üsna erinev, samad on vaid Juhkami, Kreek ja Rikberg.

Mäng algas!

Esimene geim:

3:2

Juhkami viib Eesti juhtima

7:5

Teppanilt hea rünnak ja Eesti kahega peal. Saab näha, kuidas tänane koosseis hakkama saab.

8:6

Esimesele minutilisele time-outile minnakse kodumeeskonna eduseisul.

10:7

Treial saab nüüd esimesest tempost hästi rünnata ja vähemalt seni sujub mäng ka sellisel koosseisul.

13:9

Teppanilt serviäss

18:13

Viiepunktiline eduseis ning Poola juhendaja võtab mõtlemisaja.

18:14

Pupart püüab palli päästa ning lendab lauakohtunike laua pihta. Võitlust on ka täna ja iga palli järele minnakse võitlema.

18:16

Buchowskilt serviäss ning nüüd võtab Eesti lotos Cretu aja maha.

19:18

Juhkami eksib rünnakul ning poolakad jõuavad punkti kaugusele.

21:21

Poolakad ei anna alla ja võtlevad, meie blokk ei pea ning viik tablool Eilses mängus nii tasavägist geimilõppu ei olnudki.

22:22

Poolakad eksivad servil, ent seejärel ründavad edukalt. Täht tuleb Juhkami asemele mängu.

24:22

Poolakad eksivad, Teppan toob Eestile punkti juurde ja geimpall meile.

25:22

Eesti blokk lõpetab avageimi ja Eesti läheb 1:0 juhtima. Avageimis oli Eesti edukaim Teppan 6 punktiga. Eesti vastuvõtt oli 53%, Eesti rünnakuprotsent oli 65. Poola samad näitajad olid vastavalt 54 ja 59.

Teine geim:

1:4

Nagu eilegi, alustavad poolakad teist geimi paremini.

3:7

Juhkami rünnakule pannakse kolmene blokk ette.

4:8

Esimesele tehnilisele time-outile minnakse Poola neljapunktilisel eduseisul.

5:10

Nüüd on Eesti Poola blokiga püsti hädas, sellest ei saa kahel korral jagu Pupart ja siis ka Teppan.

7:10

Siis lajatab aga Teppan palli võimsalt Poola poolel maha ning järgmise punkti toob samuti Teppan.

7:12

Poola blokk on taas korralik ja punkt vastastele, Cretu võtab aja maha.

7:13

Nüüd ei klapi kuidagi Nõlvaku ja Treiali koostöö.

8:13

Juhkami toob üle pika aja punkti Eestile, seda geimi on poolakad kindlalt kontrollinud.

10:13

Taas time-out.

11:15

Ka Poola esimene tempo on täna rohkem tööd saanud ja toimib ilusti.

11:16

Nõlvaku tõsted jäävad madalaks ja Poola saab taas punkti juurde.

12:19

Teppan ründab antenni ning tundub, et see geim on läinud.

12:20

Eesti poole on taas segadus ja lihtne pall kukub maha. Täht tuleb taas Juhkami asemele mängu.

15:22

Nõlvak lahendab ise võrgu pealt asja ära.

16:23

Poolakad eksivad servil.

17:23

Puparti ühene blokk toob Eestile veel punkti juurde.

17:24

Teppan võrgus ja Poolal geimpall.

18:24

Täht toob veel Eestile punkti.

18:25

Poola võidab teise geimi ja seis 1:1. Teises geimis on hoopis teised numbrid..Eesti rünnakuprotsent kõigest 32, vastuvõtt 22%. Poola samad näitajad 64 ja 35. Siit ka vahe.

0:0

Kolmas geim:

2:1

Poola saab kaks punkti järjest temporünnakutest

2:1

Eestil Teppani asemel mänfu Venno, Täht jätkab.

4:5

Taas saavad poolakad tempost punkti juurde

4:6

Buchowski ründab blokist auti.

5:8

Nõlvaku koostöö ei klapi taas ründajatega, ent õnneks puterdavad ka poolakad ja punkt meile. Esimeseks tehniliseks time-outiks Poola juhtimas.

7:11

Rikberg jookseb küll meeletult ja toob uskumatu palli ära, ent keegi teine enam selleni ei küündi. Time-out Cretult.

9:11

Kreek lööb võimsalt palli maha ja taas time-out.

10:14

Poola ründab blokist auto ja vahe on taas kärisenud neljapunktiliseks.

14:14

Tähe serviseeria järel tuleb Eesti tagasi mängu ja viigistab. Poolalt taas time-out.

16:15

Kreegilt serviäss tehnilisele vaheajale minnakse Eesti eduseisul.

18:18

Romac paneb väga tugeva servi, ent see saadakse ilusti kätte ja Nõlvak viib löögile Tähe, kes ka realiseerib.

18:20

Venno löögiüritus jääb Poola blokki kinni ja Cretu võtab aja maha.

20:21

Täht ründab blokist auti ja Eesti jõuab punkti kaugusele.

20:22

Tähe tulevane klubikaaslane Poola liigas Wlodarczyk toob kohe Poolale punkti juurde.

21:22

Poolakad võrgus.

22:23

Buchowski ründab blokist auti, ent kohe teeb sama ka Pupart.

24:24

Poolakad ründavad auti ja seis viigis.

24:25

Juhkami  serv läheb kahjuks pikaks ja Poolal geimpall.

25:25

Venno ründab kavalalt blokki ning toob Eestile punkti.

26:25

Pika pallivahetuse võidab Eesti ja läheb omakorda juhtima.

26:26

Poola teenib punkti.

27:26

Venno taas blokist auti ja Eestil võimalus see geim enda kasuks pöörata.

27:27

Bednorz lööb aga palli väga kindlalt maha ja taas viik.

28:27

Täht ründab võimsalt!

28:28

Ent ka poolakad ei jää võlgu ning viigistavad taas.

29:28

Vennolt järjekordne edukas rünnak.

29:29

Täht servib kahjuks võrku ja kudiagi ei taha see geim lõppeda.

30:29

Pupart demonstreerib oma löögivõimsust ning viib taas Eesti ette.

30:30

Punkt Poolale.

31:30

Eesti saab taas ühega ette. Aganits tuleb blokki tugevdama.

31:31

Ei lõpe see geim kuidagi ära, poolakate rünnak jääb meile püüdmatuks.

31:32

Venno ründab auti ja Poolal võimalus see geim lõpetada.

32:32

Aganits tempost!

33:32

Bednorz võrgus.

34:32

Rikberg toob ära mitu rasket palli ja Eesti võidab maratongeimi!
Eesti numbrid parandesid kolmandas geimis taas - vastuvõtt 50%, rünnakuprtsent 47. Poolal vastavalt 56 ja 50.

4:2

Pupart ründab samuti teravalt ja Eesti asub 4:2 juhtima.

5:2

Tähelt võimas serviäss!

5:2

Maailma liiga poolfinaalis kaotas aga Poola A-koondis äsja Prantsusmaale 2:3. Viiendas geimis jäädi alla 13:15.

7:2

Tähe võimas serviseeria jätkub, veel üks äss!

8:3

Pika pallivahetuse võidab taas Eesti.

9:4

Taas võimas löök Tähelt, kes selles ja ka eelmises geimis on olnud pidurdamatu.

11:6

Venno toob Eestile punkti juurde ja hetkel tundub küll, et poolakatel saab olema Eesti hoogu pidurdada väga raske.

12:6

Veel punkt juurde Vennolt ja Poola võtab time-outi.

13:6

Aganitsalt planeerival servil äss!

14:8

Tähelt edukas rünnak ning vahe kuus silma.

16:10

Bednorz eksib servil ja teiseks tehniliseks vaheajaks Eestil kindel edu.

18:12

Dryja serv läheb pikaks.

19:12

Nõlvaku ja Aganitsa koostöö toimib tempos hästi.

21:14

Pupart toob Eestile punkti juurde, ent ka poolakad teevad skoori.

22:15

Kednierski eksib servil ja Eesti liigub geimi ja mängu võidu suunas.

23:16

Poola saab punkti juurde.

24:17

Nõlvak kavaldab vastased üle ja toob taas ise punkti. Matšpall Eestil.

25:17

Kreek lööb ässa ja Eesti võidab geimi ning kogu mängu 3:1!

Mängu eel:

Eile said poolakad geimides vastavalt 17, 19 ja 18 punkti. Eesti resultatiivseimana tõi Oliver Venno 15 ja Martti Juhkami 14 punkti. Eile alustas Eesti koosseisus Ardo Kreek, Kert Toobal, Andri Aganits, Martti Juhkami, Robert Täht, Oliver Venno ja Rait Rikberg ning ühtegi vahetust ei tehtudki.

Rünnakuefektiivsuses oli Eesti edukam 54-42 ja vastuvõtul 44-32. Blokis kogus koduvõistkond seitse punkti Poola nelja vastu. Serviässasid lõid eestlased koguni üheksa.

Eesti edu võti oligi eile tugev serv, mis lõhkus vastate mängu ja rohtu nad selle vastu ei leidnudki.