Sisukord
Uudised
Postimees

Päästeamet soovitab suitsuandurit kontrollida kord nädalas

1 min lugemist
Suitsuandur. FOTO: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Päästeamet tuletab alanud kampaaniaga „Elusid päästab vaid töökorras suitsuandur“ meelde, et tulekahju avastamise seade vajab regulaarset kontrolli ja hooldust.

Olemaks kindel, et koju paigaldatud suitsuandur on töökorras, tuleb seda kontrollida kord nädalas. Suitsuanduril on testnupp, mida vajutades ja all hoides peab kostuma helisignaal. See näitab, et seade on töökorras.

Et tolmuosakesed suitsuanduris valehäireid ei põhjustaks, tuleb paar korda aastas andurilt tolmu pühkida. Seda võib teha tolmuimeja, tolmuharja või kergelt niisutatud lapiga.

Suitsuandur on kohustuslik olnud juba rohkem kui aasta, mis tähendab, et paljudes kodudes hakkab tühjaks saama anduri patarei. Patarei tühjenemisest annavad märku minutis korra kuni paar kostuvad hoiatushelid. See tähendab, et patarei tuleks esimesel võimalusel uue vastu vahetada.

„Kindlasti peaks aitama oma lähedasi, kes ei pruugi iseseisvalt suitsuanduri kontrollimise ja hooldamisega hakkama saada,“ ütles päästeameti ennetustöö osakonna juhataja Indrek Ints.

Infot suitsuanduri ja selle hooldamise kohta saab päästeala infotelefonilt 1524 ja www.suitsuandurid.ee.

Seotud lood
21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto