Sisukord
Paberleht
Postimees

Välistudengitel napib praktikat

1 min lugemist
Sodiq Olusegun Anifowoshe, Johanna Blaak ja Amandeep Singh said uudistada Pärnu haigla tehnilise poole telgitaguseid. FOTO: Ardi Truija

Napi eesti keele oskuse tõttu pakutakse harva Eestis välistudengitele praktikakohti. Seepärast veetsid töövarjupäeva Pärnu haiglas Tallinna tehnikaülikooli tervisetehnoloogia magistrandid Indiast, Nigeeriast ja Hollandist.

Tellijale Tellijale

Haigla turundusspetsialist Errit Kuldkepp selgitas, et keelebarjääri tõttu ei taheta välistudengeid tihti praktikale võtta. Või kui võetaksegi, antakse neile ainult lihtsamaid töid. “Me ei taha diskrimineerida ühtegi teadmistega tudengit,” kinnitas Kuldkepp. Haigla kutsus välistudengid töövarjuks esimest korda ega välista nende praktikale kutsumist tulevikus.

Eestis magistrikraadi omandavad Amandeep Singh, Sodiq Olusegun Anifowoshe ja Johanna Blaak on seni näinud oma valdkonna tööst pilte õpikust või arvutiekraanilt, kuid töökogemust Eestis on vähe pakutud. Nii viidi noored Pärnu haiglas näiteks uudistama salajasi serveriruume, kuhu võõrastel naljalt asja pole.

22.05.2020 25.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto