Pärnumaa omavalitsuste liit hõikas välja kultuuriauhindade laureaadid

Merle ja Jaanus Jantson armusid Lindi küla atmosfääri ja inimestesse ning otsustasid siin koos heade naabritega oma küla festivali korraldada.

FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Pärnumaa omavalitsuste liidu kultuuri- ja spordikomisjon valis välja Pärnumaa tänavused kultuuriauhindade laureaadid. Auhinnad antakse üle 8. jaanuaril Pärnu kontserdimajas toimuval Tähesäral.

Aasta(te) tegutsejad on Eddi Leet ja Krista Visas. Aasta üllataja on Lindil Meie Küla Peo algatanud ja seda eest vedanud Merle ja Jaanus Jantson mittetulundusühingust Pihlaksed. Aasta noore tegija stipendiumi pälvib Laura Mets ja aasta noore sportlase stipendiumi Rasmus Maalinn.

Eddi Leet on keraamik, Pärnu gildipäevade algataja ja käsitööelu edendaja ning muusik, kes mängib pilli pasunakooris Õnn Tuli Õuele ja Pärnu Poisid.

Krista Visas on Pärnu keskraamatukogu turundusjuht, sealsete kunsti- ja teemanäituste, kirjandusõhtute, filmikolmapäevade eestvedaja ning Pimedate Ööde filmifestivali  Pärnu kuraator.

Merle ja Jaanus Jantson on hiljuti Lindi külla kolinud tegus ja muusikaga sina peal perekond, kes leidis, et Lindi on just see koht, kus nad võiksid koos lastega end hästi tunda. Et külas on tegus kogukond, saigi tänavu suvel koos tore kogukonnafestival ette võetud.

Laura Mets on Pärnu Endla teatri noor tegus lavastaja, kelle liitumine Endla trupiga on toonud Pärnu kultuuriellu värsket mõtlemist ja loomingulisi impulsse. Kahe aasta jooksul on ta lavale toonud kolm lavastust, nende seas Endla suvelavastus "Werther", mida etendati Kaelase mõisa pargis.

Rasmus Maalinn on Pärnu jahtklubi purjespordikooli noor andekas purjetaja ja jääpurjetaja, kes on selle alaga tegelnud seitse aastat.

Tagasi üles