Pärnumaalased tõid Soomest MMi medaleid

Ülle Miil.
Ülle Miil. Foto: PP

Pärnumaa sportlased võitsid Soomes Tamperes sangpommitõstmise maailmameistrivõistlustel üheksa pjedestaalikohta.

Sindi gümnaasiumi abiturient Siiri Univer oli kuni 58 kilo kehakaalus parim nii naisjuunioride kui -amatööride võistlusel.

Ülle Miil Sindist võitis üle 68kiloste seenioride konkurentsis kulla ja teenis amatööride arvestuses hõbemedali.

Aive Vahter Saarde vallast teenis MMil 68kiloste naisproffide pronksi ja veteranide kulla ning Tõstamaa vallas elav Malle Tiko tuli amatöörseenioride võitjaks.

Paikuse mees Toivo Põldur sai kuni 95 kilo kehakaalus veteranide hõbemedali nii pika tsükli tõstmises kui kahevõistluses.

Tampere MMil teenisid tosin Eesti sportlast kokku 19 juunioride, täiskasvanute ja veteranide medalit.

“Seekord oli konkurents üpris tihe, esikohti jahtisid 13 riigi sangpommitõstjad,” ütles varasematel aastatel nii veteranide MMil kui EMil kaks kuldmedalit ja hulga vähemkirkaid aurahasid teeninud Põldur.

Selle aasta Pärnumaa meistrid sangpommi mitmevõistluses selguvad täna Tori põhikooli spordisaalis.