Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Päästeameti soovitused ohutuks aastavahetuseks

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Lapsed pürotehnikaga. | FOTO: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Et aastalõpp ja uue algus ei tuleks pere jaoks traagilised, hoolitsege selle eest, et teil ja teie lähedastel on ohutu. Selleks on vaja eelkõige hoolivust ja tähelepanelikkust enda ning oma lähedaste suhtes.

Päästeameti peadirektori Kuno Tammearu sõnul panevad viimased traagiliste tagajärgedega tuleõnnetused meelde tuletama, et oma eakate lähedaste ohutusele tuleb rohkem tähelepanu pöörata.

„Kahjuks on viimased tuleõnnetused vanemate inimestega näidanud seda, et elukohas puudub töökorras suitsuandur, mis saanuks tulekahjust varakult märku anda,“ rääkis Tammearu. „Mitme õnnetuse näitel ei ole ka eakad olnud teadlikud, et kiire abi saamiseks tuleb esmalt helistada hädaabinumbrile 112, mitte oma lähedastele. Neile tuleb seda meelde tuletada, sest nii jõuab abi kiiremini kohale ja võib päästa inimese elu. Hoolitsege oma eakate lähedaste eest ning veenduge, et neil on töökorras suitsuandur laes, sest vanematel inimestel endal on seda raske teha.“

Tammeru soovitas mõelda naabritelegi, ehk vajavad nemadki abi.

Selleks, et õnnetusi ei juhtuks, tasub meeles pidada:

Lahtine tuli ei tohi jääda järelevalveta, küünlad tuleb asetada mittepõlevast materjalist alusele ning ohutusse kaugusesse kergesti süttivatest esemetest. Jälgima peab ka klaasanumas põlevaid küünlaid, temperatuuri mõjul võib klaas katki minna.

Kontrollige elektriseadmete ja pistikute korrasolekut. Oluline on meeles pidada, et elektrijuhtmeid ei tohi ülekoormata. Ka elektriliste kuuseküünalde vigased juhtmed võivad põhjustada tulekahju.

Toitu valmistades ärge unustage end teleri ette või magama!

Ärge hoidke küttekollete läheduses kergesti süttivaid esemeid.

Ärge liialdage kütmisega! Kütke mõõdukalt ning vastavalt küttekeha kuumataluvusele. Siiber sulgege alles siis, kui sütel ei ole enam leeke.

Aastavahetusel traditsiooniks saanud rakettide laskmisel peab jälgima, mis on kirjas kasutusjuhendis. Kuidas lasta, kuhu kinnitada, kui kaugel hoonetest või metsast lasta.

Veenduge, et rõdul ei oleks kergesti süttivat prahti, kuna kogemata sinna kukkunud rakett võib selle kergesti süüdata.

Pärast suitsetamist kustutage hoolikalt sigaret tulekindlasse tuhatoosi või kaminasse. Mitte mingil juhul ärge suitsetage voodis.

Pidage meeles, et viimane kustutab tule! Küünlad, kaminad ning teised lahtise tule allikad tuleb kodunt lahkudes või magama minnes kustutada.

Ärge unustage peomeeleolus ohutu käitumise reegleid ja tuletage neid meelde ka teistele.

Tagasi üles