Sisukord
Kool
Postimees

Foorumteater ühendab ja lõimib

1 min lugemist
Sindi gümnaasiumi foorumteater. FOTO: Erakogu

Paikuse põhikooli ja Pärnu Tammsaare kooli ammune koostöö leidis järje, kui üheskoos elati kaasa Sindi gümnaasiumi foorumteatrile.

Foorumteatrile on omased lood elust enesest ja neis tõstatatud probleemid on aktuaalsed.

„Noored näitlejad kandsid ette kaks reaalselt juhtunud lugu, mille teemad olid koolikiusamine ja netisõltuvus,“ tutvustas Paikuse põhikooli vene keele õpetaja Eve Tannebaum. Ta lisas, et mõlemad teemad puudutasid nii eesti kui vene noori.

Tannebaumi selgituse kohaselt on foorumteatri puhul ülioluline publiku kaasamine, vilgas dialoog saali ja lava vahel: vaatajal on võimalus sekkuda ja sündmuste käiku oma tahtmist mööda muuta või lihtsalt nõu anda. „Kasutati mõlemat võimalust, julged isehakanud näitlejad olid Meelike Liiv ja Krister Narbekov, kes konfliktsituatsioonid oma äranägemise järgi lahendasid,“ rääkis õpetaja.

Selline kolme kooli ühine koolitund-etendus, mis lõimis eri õppeaineid, oli Tannebaumi ütlust mööda värskendav ja huvitav kogemus. Ta tõstis esile Sindi gümnaasiumi foorumteatri juhendaja Eneli Arusaare oskust ja tahet oma näiteringi eri taustaga lapsi koos hoida ja arendada. „Jäi mulje, et neil lastel on, kellele oma muresid kurta,“ ütles Tannebaum.

„Me ei taha kasvatada ega muuta teid, vaid endid. Meie soov on, et te kaasa mõtleksite ja julgeksite oma mõtteid avaldada,“ selgitas Eneli Arusaar foorumteatri olemust.     

Tammsaare kooli eesti keele õpetajad Roza Fell ja Merle Taggu on otsinud võimalusi oma õpilasi eestikeelse keskkonnaga siduda, seekordne foorumteatris kaasa löömine on üks neist ettevõtmistest. Seda toetab vene kooli õpilaste hea eesti keele oskus.

Seotud lood
    21.02.2020 23.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto