Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Fotod: Buss 30 reisijaga sõitis Halinga vallas külili

Täiendatud kell 15.05! Lisatud bussifirma kommentaar!

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Häirekeskus sai täna kell 12.23 teate, et Pärnumaal Halinga vallas Urke bussipeatuse lähedal on sõitnud buss teelt välja ja vajunud külili. Esmastel andmetel sai viga kolm inimest.

Lääne prefektuuri pressiesindaja Heiko Leesmendi teatel pidurdas reisibussi ees sõitnud veoauto järsult. Otsasõidu vältimiseks sõitis bussijuht vastassuunavööndisse, kus ta suunas vastu tulnud veoautoga kokkupõrke vältimiseks bussi teelt välja kraavi.

Avarii teinud buss kuulub AS Hansabussile. Ettevõtte müügijuhi Erkki Pärna sõnutsi oli õnnetusse sattunud bussi puhul tegemist tellimusreisiga, mis tõi inimesed Riiast tagasi Tallinna.

Päästjad ja kiirabi on õnnetuspaigalt lahkunud. Praegu lõpetab politsei kohapeal viimaseid toiminguid ja alustatakse bussi tagasi teele aitamisega.

Õnnetuse tagajärjel paiskus buss külili. Kiirabi on haiglasse viinud kolm kannatanut.

Seni teadaolevalt oli bussi ees liikunud veoki juht sunnitud järsult pidurdama, sest kõrvalteelt sõitis peateele ette sõiduauto. Õnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Lääne prefektuuri operatiivjuhi Andres Sinimeri väitel on politseinikud õnnetuspaigas abistamas kannatanuid ja reguleerimas liiklust.

„Palume kõigil liiklejatel õnnetuspaiga läheduses olla ettevaatlikud ja järgida liiklust reguleerivate politseinike juhiseid. Liiklus on seal kindlasti veel mõnda aega häiritud," sõnas Sinimeri. "Ühtlasi paneme kõigile liiklejaile südamele, et iga manööver oleks läbi mõeldud ja lähtuks kõikide osapoolte ohutusest.“

Lääne päästekeskuse pressiesindaja sõnade kohaselt likvideerisid päästjad bussi süttimisohu. Kannatanutega tegeles kohapeal kiirabi.

Õnnetuspaika tulid appi päästjad Pärnu-Jaagupi ja Pärnu komandost.

AS Hansabussi tegevjuht Sergei Vahnitski on seda meelt, et reisijad pääsesid tõsisematest vigastustest tänu kinnitatud turvavööle. „Meil on selline reegel, et bussijuht tutvustab enne sõitu reisijatele eeskirja,“ selgitas Vahnitski. „Muu hulgas teeb juht selgeks, et turvavöö peab olema kinni.“

Hansabussi tegevjuhi sõnutsi käitus bussijuht pärast avariid professionaalselt. „Juht jäi rahulikuks ja juhendas reisijaid, kuidas bussist välja minna,“ märkis Vahnitski. Ta lisas, et seejärel kutsus bussijuht abi hädaabinumbril 112.

Bussiettevõtte tegevjuht kinnitas, et bussi rehvid olid heas seisus.

Bussifirma tellis pärast õnnetust asendusbussi, misjärel sõitjad jätkasid teekonda.

Tagasi üles