Tammsaare kool kutsus viiendikud seiklema

24. novembril 70. aastapäeva tähistanud Pärnu Tammsaare kool on ainuke venekeelset haridust andev õppeasutus Pärnumaal.

FOTO: Erakogu

Pärnu Tammsaare kool korraldas linnakoolide viiendate klasside õpilastele põneva haridusmängu „Seiklused inglise keelega“, kus oli osalejaid kaheksast koolist.

Esimese koha saavutas inglise keele jõukatsumises Vanalinna põhikooli võistkond, teise koha Kuninga tänava põhikool ja kolmas koht kuulus Sütevaka humanitaargümnaasiumi viiendikele.

Juba viiendat aastat mängu korraldanud Tammsaare kooli inglise keele õpetaja Tamara Gordina kirjelduse põhjal sarnaneb mäng formaadilt olümpiaadiga, sest sisaldab kuulamis-, lugemis-, grammatika- ja sõnavaraülesandeid, aga need on esitatud sellises vormis, et ülesannete täitmine muutub paeluvaks.

Viiendikud  pidid läbima kümme „jaama“, kus täitsid ülesandeid inglise keeles. „Lastel tuli dešifreerida salakirja, lahendada mõistatusi ja ristsõna, otsida infot internetist ja teha palju muudki,“ rääkis Gordina. Peale inglise keele oskuse oli oluline roll meeskonnatööl.

Koostöö oli märksõna mängu ettevalmistuselgi. Keelekümblusklassi seitsmendikud olid abiks osalejate vastuvõtmisel ja registreerimiselning “jaamades” vaatlejana.

Tagasi üles