Sisukord
Paberleht
Postimees

Kaupo Meiel: Kohe näha, et vanad sõbrad

2 min lugemist
FOTO: Andres G. Adamson

Pärnul on terve ports sõpruslinnu – Šiauliai, Jelgava, Gran, Helsingborg, Södertälje, Oskarshamn, Helsingør, Siófok, Ocean City, Portsmouth ja Sotši –, millest mõnega on sidemed tugevamad, aga mõne olemasolugi on unustatud. Teiste sõpradega on, nagu on, aga sellist suurt sõprust, kui leegitseb Pärnu ja Vaasa vahel, teist ei ole. Kogu maailma ajaloos jõudsid samale vastastikusele sümpaatiale lähedale ainult Urmas Paet ja Alexander Stubb. Lööge google’i pildiotsingusse “Stubb, Paet”, siis näete.

Tellijale Tellijale

Tänavu tähistatakse Vaasa ja Pärnu sõprussuhete 60. aastapäeva. Oleksid need linnad abieluinimesed, oleksid nad juba ühte nägu ja kutsuksid sõbrad-sugulased teemantpulma tähistama.

Hea kolleeg Teet Roosaar võttis kahe linna sõpruse alguse kokku nõnda: “Kahe linna suhtlemine sai alguse 1956. aasta oktoobris, kui Pärnu töörahva saadikute täitevkomitee esimees Eduard Mettus, haridusosakonna juhataja Aino Tammeorg ja sanatooriumi Tervis peaarst Leonhard Vernik Vaasas sõpruslepingu sõlmisid. Enne seda oli Vaasa linnavalitsus visalt oma sõpruslinnaks Pärnut taotlenud ja kuigi esmalt pakuti talle kaugemaid paiku Nõukogude Liidus, lõpuks oma tahtmise saanud.” Ilus lugu, ja nagu elu on näidanud, tehti 60 aastat tagasi väga õige otsus.

03.07.2020 04.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto