Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Vapiloomad ootavad oma saatust kuldsel kilbil

3 min lugemist
Kahe Vändra, Halinga valla ja Tootsi valla ühinemisel tahavad tootsilased, et uue omavalitsuse vapile jääks nende ajalooline mänd, mis kasvab töö lõpetanud briketivabriku ees. FOTO: Ants Liigus

Samal ajal kui eesti keele instituudi peakeelekorraldaja Peeter Päll annab haldusreformi ajakirjas Regi nõu, millistest põhimõtetest lähtuda uute omavalitsuste ristimisel, on tähtis mõelda nende nimede sidumisele sümbooli- kaga.

Tellijale

Kas suurte omavalitsuste moodustamise järel jäävad vapile alles Halinga valla ja Vändra alevi karu, Saarde ilves, Are metskits, Varbla hõbedane kühmnokkluik? Ja kas merelise saarvalla Kihnu hõbedane hüljes on püsiväärtusega?

Kaisma valla kaunis vapiluik läks ajalukku pärast ühinemist Vändra vallaga. Vaid Pärnumaa vapiloom karu võib ennast tagajalgadele tõusnuna ehk kindlalt tunda, kuna vapi kinnitas 1937. aastal riigivanem Konstantin Päts ja registreeris oma riigi taastamise järel riigikantselei 1996. aastal.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto