Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Äärelinnas hingitseb potipõllundus

3 min lugemist
Korterielanikud Galina ja Juri on 30 aastat telemasti all aiamaad pidanud. Aiamaa tähendab neile puhkust ja sõbralikult koos askeldamist. FOTO: Mailiis Ollino

Pärnu ümber Tammiste suunal ja Uus-Saugas rajatud aiamaad on justkui päästev abiventiil neile eakamatele korterielanikele, kel soov näpud mulda pista ja oma kätega midagi kasvatada.

Tellijale

Enamasti on tegemist nõukogudeaegsete aianduskooperatiivide jäänukitega, kus mõni põlluharija maksab maaomanikule väikest renti või on pidanud aastaid leppima kuulujuttudega, et krunt asub linnamaal ja aiapidajad aetakse sealt kohe ära.

72aastane Taissa Zaikina elab Pärnu Mai rajoonis ja on pea 30 aastat harinud Rõugu tänaval maad. Tal on seal kaks lagunenud kasvuhoonet, kolmnurkne aiamaja, aiaviljadega peenrad ja lilled. On värav ja võrkaed. Oma päevad veedab Zaikina aiamaal koos koerakesega ja mäletab-teab kõiki, kes seal kunagise Viisnurga aianduskooperatiivi maadel aeda on pidanud või praegugi toimetavad.

04.04.2020 07.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto