Vargus mätsiti kinni ja töötajad kaevandasid bitcoin’e

Pärnu haigla.

FOTO: Mailiis Ollino

Pärnu haigla juhtkond otsustas pärast eri hinnangutel 28 000 – 36 000 euro suuruse varguse avastamist jätta prokuratuuri poole pöördumata, samuti ei jõudnud avalikkuse ette massiivne bitcoin’ide kaevandamine haiglas. 

Tellijale

Haiglate siseelu on ajakirjanikele üldjuhul suletud ja spetsiifiline maailm. Postimehel avanes võimalus kiigata Pärnu haiglasse, eelkõige sellele, mismoodi haiglas on aastate jooksul kulutatud maksumaksja raha, kuidas haigla töötajad käivad juhatuse esimehe kodus erinevaid töid tegemas ning kuidas juhatus mätsib kinni vargused ja muud afäärid.

Kogu see lugu sai alguse mullu septembris täiesti juhuslikult riigihangete registrist leitud infost, mis viitas haigla juhatuse liikmete armastusele luksuslike ametiautode vastu. Pärast artikli ilmumist hakkas toimetusse laekuma aina uut informatsiooni haiglas toimunu kohta. Nii on Postimehes juba ilmunud lood näilise konkursi tulemusena juhatuse liikme ametisse saanud pankroti JOKK-skeemitajast Jan Põllustest. Ent sellega paraku Postimehe valduses olev informatsioon ei piirdunud.

Tagasi üles