Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Pärnu ettevõtja pani riigi kodanike heaks tööle

3 min lugemist
Ettevõtja Kaido Kruusoja avastas USAs sõites, et maanteeameti väljastatud rahvusvaheline juhiluba seal ei kehti, sest Eesti on jätnud Genfi konventsiooniga ühinemata. FOTO: Erakogu

USA kiirteepatrulli politseinik uuris rahvusvahelist juhiluba, mille Eesti maanteeamet oli väljastanud. “Texases see ei kehti. Teil tuleb minna osariigi liiklusohutuse osakonda ja taotleda USA juhiluba,” teatas morni näoga naine.

Tellijale

Mootorrattaga ümber maailma sõitvale Pärnu ettevõtjale Kaido Kruusojale tuli see halva uudisena. Viimaks politseinik siiski leebus ja piirdus hoiatusega.

Eesti juhiluba, mis on väljastatud pärast 19. jaanuari 2013, vastab Euroopa Liidu standardnõuetele ja kehtib ELi riikides, Norras, Islandil ja Liechtensteinis. Ehkki plastkaardi tagaküljele on andmed kirjutatud ainult eesti keeles, kinnitas maanteeameti eksamiosakonna juhataja Tarmo Vanamõisa, et tänu kirjete ühtlustatud numeratsioonile saavad juhiloast aru ka need, kes eesti keelt ei mõista.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto