Pärnu võrkpalliklubi meeskond kaotas täna Baltimaade meistrivõistluste finaalis Rakvere võrkpalliklubile tulises heitluses 2:3.

Tegemist on võrkpallisensatsiooniga, sest Rakvere finaali jõudmist, veel vähem võitu, ei uskunud ükski ekspert.

Pärnakad alustasid mängu ülivõimsalt, võites avageimi 25:12. Teise geimi algul juhtis Rakvere 4:0, kuid pärnakad tulid järele 10:10 ja pääsesid 16:13 ette. Suvepealinna esindus hoidis vahet ja võitis geimi 25:20.

Võidukad Rakvere võrkpallurid. / TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS
Võidukad Rakvere võrkpallurid. / TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS Foto: Tairo Lutter / Postimees

Kolmas geim oli tasavägine, kuid tähtsatel punktidel olid virumaalased kindlamad ja võitsid 25:22.

Neljas geim kujunes tuliseks. Rakvere meeskond pääses ette 20:16 ja 23:21. Pärnakad tulid järele ja seisul 24:23 oli neil isegi matšpall. Geimivõit kuulus siiski Virumaale 26:24.

Viies geim kulges punkt punktis kuni tähtsatel punktidel pääses Rakvere ette ja vormistas 15:13 võidu.

Sel hooajal alistas Rakvere meeskond Pärnu esimest korda.

Mängu statistika leiab siit.

Teel finaali alistas Pärnu eile põnevikus Tallinna Selveri 3:2 ja Rakvere oli suurüllatusena üle Tartu Bigbankist 3:1. Pronksimatšis said tartlased Selverist jagu 3:2.

Pikka puhkust võrkpallurid ei saa. Neljapäeval algab Eesti meistrivõistluste play-off-seeria, kus pärnakate veerandfinaalivastane on TTÜ.