Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Naali-Marie Liivrand: Kevad toob prügiteema jälle päevakorda

2 min lugemist
Naali-Marie Liivrand. FOTO: PP

Varakevad toob halastamatult nähtavale kogu prahi, mis inimesed on maha visanud, parkidesse või metsa alla vedanud. Kaks kümnendit tagasi alustasin Vana-Pärnus sinna tuulte kaitseks rajatud metsaaluse koristamist. Aastate jooksul saadud kogemuse põhjal võin väita, et prügist vabanemine peab olema inimesele tasuta ja lihtne, siis puudub prahi kodust kaugemale vedamise mõte.

Tellijale

Pealegi on tänapäeval prügist saanud utiil ehk teisene tooraine, mida taaskasutatakse: riideid, ehitusmaterjali, pakendeid, elektrit, komposti. Sel juhul pole eriti mõistlik oma juba sorditud prügi tasuta ära anda.

Tean, et Paikre maksab vanapaberi eest 20 eurot tonni kohta, kui viid selle ise kohale. Nii peaks olema võimalik iga sorditud pakendi puhul, sest see on utiil, millest tootja valmistab uusi tooteid. Selleks tuleb jäätmekorraldust muuta: nõuda jäätmete sortimist nagu Saksamaal, Austrias ja muudeski Euroopa riikides, kus sortimata jätmise korral isegi trahvitakse.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto