Vähemusse jäänud Vaprus tunnistas Transi paremust

Pärnu Vaprus (kollases) võitles, kuid kaotas.
Pärnu Vaprus (kollases) võitles, kuid kaotas. Foto: Madis Sinivee/

Eesti jalgpallimeistrivõistlustel kaotas Pärnu Vapruse meeskond täna Narvas sealsele Transile 0:3.

Suurema osa kohtumisest võitles turniiritabeli viimane Vaprus neljandale kohale tõusnud Transiga nagu võrdne võrdsega.

Ometi oli kodumeeskond see, kes väravaid lõi. 17. minutil sai esimesena Pärnu värava põiklatist tagasi põrganud pallile jaole Artjom Škinjov, kes tõi tabloole skoori 1:0.

Nii esimene poolaeg lõppeski.

Teist poolaega alustas suvepealinna esindus väga hästi ja üritas viigiväravat.

Taas kehtis igihaljas reegel: kui ise ei löö, lüüakse sulle. 66. minutil spurtis Narva mängija Ilia Ferapontov Pärnu värava suunas, kui Magnus Villota lükkas teda karistusalas kätega selga ja kohtunik Mart Martin määras sellise tegevuse eest 11 meetri karistuslöögi.

Penalti realiseeris Ferapontov ise. 2:0.

Pärnakate elu muutus veelgi raskemaks 78. minutil. Siis spurtis üks Transi mängijatest Vapruse värava suunas ja ta peatas lubamatult Jako Kanter. Selle tegevuse eest teenis pärnakas punase kaardi ja eemaldati mängust.

Kohtuniku antud teisel lisaminutil tegi ebaõnnestunud pealelöögi Narva meeskonna mängija Vasilii Pinchuk. Pall jõudis värava ees olnud Arseni Kovaltšukini, kes vormistas lõppseisu.

Vapruse peatreener Marko Lelov ütles pärast kohtumist Jalgpalli Liidule antud intervjuus, et mäng oli talle pettumus.

„Kui võtta üldist pilti, oleks võinud hea mänguga punkte saada,“ arvas Lelov. „Esimesel poolajal ei saanud me duellidega hakkama. Pärast esimest väravat riskisime rohkem ja teisel poolajal panime jõudu juurde ja viigivärav oli lähedal. Pärast punast kaarti vajus mäng ikka ära.“

Juba esmaspäeval mängivad pärnakad võõrsil mulluse Eesti meistri  FCI Tallinnaga.

„Kaotada pole meil midagi,“ märkis Lelov. „Kaks päeva on aega taastuda ja peame mänguks valmis olema.“