Super töö! Vaprus alistas võõrsil Sillamäe ja kerkis tabelis!

Juubeldavad Vapruse mängijad.
Juubeldavad Vapruse mängijad. Foto: Madis Sinivee/

Pärnu Vapruse jalgpallimeeskond sai täna Eesti meistrivõistlustel tabelisse teise võidu, kui alistas võõrsil Sillamäe Kalevi 3:1.

Esimesel poolajal surus kodumeeskond küll rohkem, kuid väravateni ei jõutud.

Teist poolaega alustas imeliselt aga Vaprus: 50. minutil pääses Sillamäe väravavahi Mihhail Starodubtseviga üks ühele Rando Leokin, kes tõstis palli üle välja jooksnud väravavahi tühja väravasse.

Kulus kümme minutit, kui Tõnis Vihmoja lõi pärnakate kasuks 2:0.

Juba kaks minutit hiljem kasutas vastaste karistusalas tekkinud segaduse ära Kristen Saarts, kes lõi pärnakad ette juba 3:0.

Tulevärk aga jätkus.

Läks veel vaid kolm minutit, kui Vapruse värava ees jäeti vabaks Aleksandr Volkov, kes lõi peaga 1:3.

Rohkem väravaid kohtumises ei löödud ja nii said pärnakad sel hooajal kirja teise võidu.

Mängu lõpus teenis teise kollase kaardi ja eemaldati mängust Sillamäe mängija Mihhail Slashchev.

Meeskonna kapten Karl Palatu ütles pärast mängu Eesti jalgpalli liidule, et Vaprus sõitis Sillamäele keerulises seisus.

„Meil oli palju oli vigastatuid, rasked ilmaolud, välismäng,“ loetles Palatu. „Aga ülihea tulemus ja mul on poiste üle hea meel. See oli oluline, et teise poolaja algus nii hästi õnnestus. Saime suure edu sisse. Palju tööd on veel teha, aga täna naudime võitu.“

Võit tõstis pärnakad turniiritabelis viimaselt kohalt eelviimaseks. Nii Vaprusel kui Viljandi Tulevikul on tabelis seitse punkti, kuid parem väravate vahe asetab pärnakad üheksandale, Viljandi kümnendale kohale.

Sillamäe meeskond on 12 silmaga seitsmes. Meistrivõistlusi juhib Tallinna Flora.

Meistriliigas tuleb nüüd koondisemängude tõttu kahenädalane paus. Vapruse järgmine mäng on 16. juunil Rannastaadionil liiga liidri Tallinna Floraga.