Kas Pärnumaal tuleb suve kõige sündmuserikkam nädalavahetus? Vaadake, mida kõike teha ja näha saab!

Nädalavahetusel toimuva Watergate World Music Festivali sissepääs.

FOTO: Mailiis Ollino/

Sel nädalavahetusel ei tohiks küll keegi igavust tunda, sest Pärnumaal toimub üritusi igale maitsele. 

Reedel saabuvad festivali Watergate raames Pärnu Vallikääru rahvusvahelised muusikud ülipopulaarsete maailmamuusika artistide hulgast. Paljude muude seas näeb huvitavat Metsatöllu, Kadri Voorandi ja vene šamaanide kooslust.

Samal päeval saavad alguse ka Kihnu mere pidu ning Kilingi-Nõmme linnapäevad. Kihnu mere peo raames toimuvad rahvusliku toidu ja käsitöölaat, õpikojad, pillilaste ja külaliste kontserdid ning võistlused lastele, kaluritele ja spordihuvilistele, saareekskursioonid.
Reedest pühapäevani kestval Kilingi-Nõmme linnapäevadel on võimalik külastada laata, kodukohvikud. Toimuvad koduleiva ja koduveini konkurss ning orienteerumine ning erinevad spordivõistlused.

Saksonifonimuusika austajad saavad nädalavahetusel oma kõrvu paitada rahvusvahelise saksofonifestivali kontsertidel Pärnu jahtklubis, raehoovis ja lastepargis.

Nädala lõpus jõuab taas suvepealinna suurim ja tuntuim muusikafestival Põhja- ja Baltimaades, kus peainstrument on suupill ja tema kõrval "noorem veli" lõõtspill. Harmonica festivalil õpetatakse pilli mängima, korraldatakse konkurss ja antakse üheksa kontserti Pärnus.

Laupäeval alguse saav festival Artissimo! toob Pärnusse rahvusvahelise mainega Euroopa ja Venemaa virtuoosid, kelle esituses kõlavad raekojas maailma muusikaajaloo kullafondi kuuluvad teosed.

Laupäeval oodatakse tuhandeid suvitajaid Lindile "Meie küla peole". Külalaadal pakutakse kõike eestimaist. Ülejäänute seas astuvad üles Marko Matvere, Naised Köögis ja Kõrsikud.

Kes Lindile ei jõua, võib õhtul sammud seada Ammende villa aeda, kus lauljad ja laulvad näitlejad teevad taas kummarduse Valgrele.

Reedest pühapäevani tuleb Pärnu rannas traditsiooniline ekstreemspordifestival Aloha Kite Challenge, mis toob selgi korral kokku nii surfarid kui ka mere- ja tuulearmastajad. Toimuvad lohe- ja purjelauavõistlused, astuvad üles bändid ja plaadikeerutajad.

Spordisõbrad saavad nädalavahetusel kaasa elada Pärnu rannas toimuvale Eesti rannavolle karikasarjale. Pühapäeval võetakse mõõtu rulluisumaratonil, kuhu oodatakse kõiki, kes soovivad uiskudel mõnusalt aega veeta või end proovile panna.

Tagasi üles