Noored kergejõustiklased teenisid kuhjaga medaleid

Ann Marii Kivikas (keskel) ja Elisa Annamaa (paremal).
Ann Marii Kivikas (keskel) ja Elisa Annamaa (paremal). Foto: Marko Mumm

Laupäeval võistlesid noored Pärnu kergejõustiklased Eesti U16 koondise eest Vilniuses Balti noorte meistrivõistlustel, kus teenisid kokku üheksa medalit: kaks kulda, neli hõbedat ja kolm pronksi.

Eesti noortekoondist esindas 39 sportlast 22 klubist. U16 vanuseklassis selgitati Baltimaade parimad 100, 400, 800 ja 1500 meetri jooksus, 100/110 ja 300 meetri tõkkejooksus; kaugus-, kolmik- ja kõrgushüppes; kuulitõukes, odaviskes ja kettaheites. Päeva lõpetas väike-Rootsi teatejooks (400 m + 300 m + 200 m + 100 m).

Elisa Annamaa (SK Altius) tuli Balti meistriks kaugushüppes tulemusega 5.53 ja kolmandaks 100 meetri tõkkejooksus uue isikliku rekordiga 15,21.

Ann Marii Kivikas (SK Altius) teenis teise koha 100 meetri jooksus tulemusega 12,66 ja teise koha isikliku rekordiga (58,28) 400 meetri jooksus, kaotades võitjale vaid 11 sajandikuga. Ühtlasi tõusis Kivikas selle tulemusega Eesti naiste hooajaedetabelis viiendaks, võisteldes ise alles U16 vanuseklassis.

Kivikas esindas hõbedast teatejooksunelikut, joostes väike-Rootsi teatejooksus teist, 300 meetri vahetust.

Vanessa Nikitina (SK Altius) Eesti noortekoondise debüüt päädis elu teise tulemuse ja pronksmedaliga odaviskes (39.86).

Pärnu Niidupargi kerjejõustikuklubi au hoidsid kõrgel heitjad. Rasmus Roosleht oli Baltimaade parim kettaheites (49,29), edestades hõbemedali teeninud klubikaaslast Steven Seppa (48,05).

Odaviskes oli Sepp kolmas tulemusega 62,21, Roosleht 60,76ga neljas.

Kuulitõukes jäi Roosleht tulemusega 14,23 viiendaks.

SK Saarde esindaja Hanno Tamm oli kõrgushüppes 1.78ga neljas.

Kokkuvõttes saavutas U16 kergejõustikukoondis Läti järel ja Leedu ees teise koha.