Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Noored aktivistid arutasid, mis saab Euroopa Liidust

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Pärnu linna noortekogu juhatuse liikmed Laura Kiviselg ja Sigrit Alunurm külastasid Prantsusmaal Loches'i linna, kus arutleti Euroopa Liidu olemuse üle | FOTO: Erakogu

Eelmisel nädalal toimus esimene Pärnu linna noortekogu välislähetus. Juhatuse liikmed Laura Kiviselg ja Sigrit Alunurm külastasid väikest Kesk-Prantsusmaa linna nimega Loches.

Arutleti nelja põhiküsimust Euroopa Liidu olemusest, puudustest, eelistest ja tulevikust. Iga riigi mõtted salvestati. Parematest vastustest pannakse kokku film, mis jõuab Euroopa Parlamenti. Näiteks leiti, et ELi põhirõhk on konfliktidel, mitte ühtsusel.

Kõik osalejariikide noored soovivad edaspidi liidu liikmeks jääda.

Lähetuse eelviimasel päeval korraldati linnarahvale laat, kus esindatud oli iga riik. Jagati voldikuid oma kodumaa infoga ja pakuti suupisteid. Pärnu tüdrukud olid suisa rahvariided kaasa võtnud, tutvustamaks meie kultuuri. Maiustamiseks pakuti kama ja Kasekese batoonikesi.

Projekti "Mäleta tulevikku" ("Remember the future") korraldab organisatsioon Europe Berry Touraine. Tegemist on 23 kuud kestva projektiga, mis toob kokku Euroopa noored, kes arutavad ELiga seonduva üle. Pärnakad osalesid seal esimest korda. Euroopa noori oli kohale tulnud umbes 250.

Tagasi üles