T, 5.07.2022

Galerii: vaibakudujad kinkisid Lihula mõisale kella

Galerii: vaibakudujad kinkisid Lihula mõisale kella
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lihula tuntud ettevõte Narma vaibavabrik kinkis kodulinna 806. aastapäeval kella, mis paigutatakse Lihula mõisa häärberi ette nagu see oli seal veidi vahem kui sada aastat tagasi.
Lihula tuntud ettevõte Narma vaibavabrik kinkis kodulinna 806. aastapäeval kella, mis paigutatakse Lihula mõisa häärberi ette nagu see oli seal veidi vahem kui sada aastat tagasi. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Lihula tuntud ettevõte Narma vaibavabrik kinkis kodulinna 806. aastapäeval kella, mis paigutatakse Lihula mõisa häärberi ette, nagu see oli seal veidi vähem kui 100 aastat tagasi. Kingitus rõhutas tänavuse kultuuripäeva teemat "Kingitud aeg", mis viis osalejad, pealtvaatajad ja kuulajad ajas rändama.

Lihula mõisa häärberi fassaadile Inglismaal valmistatud kella üle andes rääkis Narma vaibavabruku juhataja Janek Vipre, et ettevõte soovis omalt poolt linnale midagi kinkida ja Lihula vallavanema Varje Ojala-Toosiga tärkaski mõte taastada ajalooline ajanäitaja kõigile, kes siitkaudu liiguvad.

Vallavanem Ojala-Toos ütles 24. kultuurigala avakõnes, et järgmisel aastal peetakse juubeliüritust juba Lääneranna vallas, kuid ikkagi Lihula kui vallasisese linna sümboolika ja tavade järgi.

Märksõnad
Tagasi üles