Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Pärnumaal on endast märku andnud kolm valimisliitu

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Valimised. | FOTO: Mailiis Ollino

Pärnumaa kümnes valimisringkonnas pole veel üles seatud ühtegi kandidaati, ent teada on kolme valimisliidu häältepüüdmise soov.

Valimisliite saab valla- ja linnavolikogude valimisteks esitada 31. augustini, kandidaatide registreerimiseks ülesandmine lõpeb 5. septembril kell 18.

Kihnu, Häädemeeste, Põhja-Pärnumaa ega Saarde vallas pole esmaspäeva ennelõunase seisuga valimistel osalemise soovist märku andnud ükski valimisliit ega kandidaat. Esitamise periood algas läinud nädala kolmapäeval.

Häädemeeste valla valimiskomisjoni esimehe Külliki Kiiveri kogemuse kohaselt jäetakse kandidaatide esitamine üsna tähtaja ligi, ent mitte päris viimasele minutile, sest avalduses võib puudusi olla. Nii võetakse mõistlik aeg, et vajadusel jõuaks parandused teha.

Kiiver arvas, et valimisliitude registreerimistaotlusi võib oodata selle nädala lõpu poole. Ta selgitas, et komisjon teeb esmalt otsuse valimisliidu kirjapaneku kohta ja alles siis saab esitada sinna kuuluvad kandidaadid. Erakondadel pole tarvis end registreerida, piisab teatisest, mis üldjuhul antakse üle koos kandidaatide nimekirjaga.

Saarde valla valimiskomisjoni esimees Marju Antson usub samuti, et valimisliite asutakse esitama selle nädala jooksul, aga kandidaatide ülesseadmine on ennegi jäänud septembrisse.

Pärnus on ainsana registreerimiseks esitatud valimisliit Pärnu Ühendab, mille moodustasid praegune linnapea Romek Kosenkranius, abilinnapea Rainer Aavik ja linnavolikogu liige Vahur Mäe. Pärnu valimisjomisjoni esimehe Tiina Rohti ütlust mööda jäetakse kandidaatide kirjapanek tavaliselt tähtaja viimasesse kolmandikku. Ta avaldas veendumust, et tuleval nädalal läheb registreerimine elavamaks. "Seda nädalat kasutatakse ära veel ettevalmistuseks," sõnas ta.

Tori vallas on valimiskomisjonile esitatud valimisliit Loogiline Pärnumaa, mille moodustajad on Andres Mõis ja Margo Põbo, kes protestisid Pärnu-lähedaste külade Tori vallaga ühinemise vastu.

Lääneranna vallas on üles seatud Lääneranna valimisliit, mille moodustajad on praegune Koonga vallavanem Mikk Pikkmets ja Lihula vallavolikogu liikmed Tiina Lobja ja Ain Saare.

Lääneranna valimiskomisjoni esimees Merike Ehasalu arvas, et üks põhjusi, miks taotlusi eriti laekunud ei ole, on allkirjade kogumise ajakulu,  kuna kandidaadid paiknevad veel eri valdades. Tänavu saab tema sõnutsi esimest korda dokumente esitada peale paberkandja e-posti teel.

Kohalikud valimised toimuvad 15. oktoobril. Pärnumaal on kolmes vallas moodustatud kaks valimisringkonda, ülejäänutes üks.

Pärnumaa valimisringkonnad

Häädemeeste vald (liituvad Häädemeeste vald ja Tahkuranna vald):

- valimisringkond nr 1 (Häädemeeste vald),

- valimisringkond nr 2 (Tahkuranna vald)

Pärnu linn (liituvad Pärnu linn, Audru, Paikuse ja Tõstamaa vald):

- valimisringkond nr 1 (Pärnu linn),

- valimisringkond nr 2 (Audru, Paikuse ja Tõstamaa vald)

Saarde vald (liituvad Saarde vald ja Surju vald):

- valimisringkond nr 1 (Saarde vald),

- valimisringkond nr 2 (Surju  vald)

Põhja-Pärnumaa vald (liituvad Halinga, Tootsi jaVändra vald ning Vändra alev)

Kihnu vald

Lääneranna vald (liituvad Hanila, Koonga, Lihula ja Varbla vald)

Tori vald (liituvad Sindi linn, Are, Sauga ja Tori vald)

Andmed: vabariigi valimiskomisjoni veebileht

Tagasi üles