Lauri Luur: Planeering raudteele peatusi ei ehita

Lauri Luur

FOTO: Mailiis Ollino/

Rail Balticu ootuses ei ole otstarbekas enam Lelle–Pärnu lõiku lisainvesteeringuid teha – nii kõlasid Pärnumaa omavalitsusjuhtide arvamused 2016. aasta oktoobrinõupidamisel. Nii tehti vastavasisuline avaldus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ja sündis otsus raudteelõik sulgeda.

Tellijale

Arusaadavatel põhjustel oli selline asjade käik osale omavalitsusjuhtidest (eelkõige Vändra, Tori ja Tootsi omadele) pisut ootamatu, kuid nagu minister Kadri Simsongi oma 8. augusti artiklis kirjutas: riigi rahakott ei ole kummist ja langetatavad otsused peavad andma suurt lisandväärtust. Eraldi võetuna on Lelle–Pärnu raudteelõigu sulgemine loomulikult halb uudis, sest kannatajad on olemas. Paratamatult ei saa aga kõnealuse juhtumi puhul ainult sellele lõigule keskenduda. Mõistlik on vaadata pikemalt ette.

Kas riiklikud taristuinvesteeringud peaksid olema tehtud kümne või vähemasti 50aastase perspektiiviga? Omavalitsusjuhtidele oli ennegi selge, et Rail Balticuga lõpeb raudteeliiklus Lelle–Pärnu vanal lõigul.

Tagasi üles