Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Vanalinna kool alustab tööd uuendatud hoones

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Vanalinna põhikooli pidulik avamine toimub 30.augustil. | FOTO: Urmas Luik / Parnu Postimees/

Pärnu Vanalinna põhikooli rekonstrueerimistööd on lõppenud ja kooliaasta võib alata ajakohastes ruumides. Pidulik avamine tuleb 30. augustil.

Vanalinna põhikooli rekonstrueerimistöödega alustati eelmisel aastal vaatamata sellele, et eelmise aasta suvel ei olnud linnavalitsus kindel, kas projektile on võimalik toetust saada. Sihtasutusele Innove esitati ettepanek 2016. aasta juunis, taotlus rahuldati selle aasta 20. juulil.

Vanalinna põhikooli direktor Pille Tahker avaldas heameelt, et nii väärikas koolihoone on saanud uue hingamise. "Renoveerimise periood ei olnud lihtne, aga ootamine oli seda väärt. Nüüd on meil üks kaunimaid koolimaju kogu Eestis. Selle aasta 1. september on kooliperele eriline ja täname südamest kõiki, kes koolihoone valmimisega seotud olid."

Kahe hoone tööde kogumaksumuseks kujuneb 4,9 miljonit eurot, millest ELi toetus on 2,9 miljonit ja linnaeelarvest tuleb kaks miljonit eurot.

Ehitusprojekti koostas Esplan OÜ, ehitustöid tegi AS YIT Ehitus, omaniku- ja muinsuskaitse järelevalvet teostas OÜ Ösel Consulting ja ehituse projektijuhtimist OÜ P. P. Ehitusjärelevalve.

Tagasi üles