Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Iga viies on proovinud äri alustada

1 min lugemist
FOTO: Erakogu

Swedbanki rahaasjade teabekeskuse uuringu põhjal selgus, et 42 protsenti eestimaalastest teenis viimase aasta jooksul põhisissetuleku kõrval lisatulu. Võrdluses Läti ja Leeduga asuvad Eesti inimesed lisasissetuleku poolest täpselt keskel.

Tellijale

Kui Leedus teenis lisatulu üle poole elanikest, siis Lätis teenis lisaraha veidi üle kolmandiku. Populaarsemad lisaraha teenimise viisid olid Eestis, Lätis ja Leedus vabakutselisena eri teenuste osutamine, nagu näiteks veebilehtede kujundamine, tekstide tõlkimine, muusika esitamine, pildistamine, majapidamistööde tegemine (koristamine, remonditööd ja laste hoidmine).

Lisaraha teenimise põhjused olid kõigis kolmes riigis samad: vajadus suurema sissetuleku järele, soov muuta tööaega ja -kohta paindlikumaks ja ennast teostada. Kui Eestis toodi lisatulu teenimise peamiseks takistuseks ajapuudust, siis Lätis ja Leedus oli esikohal hoopis ebaselge seadusloome, maksud ja bürokraatia.

04.04.2020 07.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto