Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Püstolkuulipilduja soetanud meest karistati šokivangistusega

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Urmas Luik

Pärnu maakohus mõistis täna 43aastase Ivo süüdi tsiviilkäibes keelatud tulirelva ja laskemoona ebaseaduslikus käsitsemises, mis seisnes selle omandamises, valdamises, hoidmises ja edasi toimetamises, määrates karistuseks kaks aastat vangistust.

Pärnu maakohtu pressiesindaja teatel on Ivo tänavu viibinud vahi all juba kuu ja 16 päeva. Peale selle peab süüdimõistetu kohe ära kandma veel kaks kuud vangistust. Ülejäänud karistust ei pööranud kohus täitmisele, kui mees  ei pane kolmeaastase katseaja jooksul toime kuritegu.

Ivo süüdistati Poolas valmistatud püstolkuulipilduja ebaseaduslikus omandamises, kolme püstolkuulipildujas kasutamiseks ette nähtud padrunisalve, püstolpadruni ning 39 laskekõlbulikku revolvri padruni omandamises ja valdamises ja edasi toimetamises.

Süüdlaselt mõisteti menetluskuluna välja sundraha 705 eurot ja tulirelva ekspertiis summas 140 eurot.

Menetlusosalistel on õigus kasutada apellatsiooniõigust, millest tuleb Pärnu maakohtule kirjalikult teatada seitsme päeva jooksul kohtuotsuse resolutiivosa kuulutamisest.

Tagasi üles