Noorpurjetajad tõid pealinnast kaks auhinda

Optimistide laevastik valmistub stardiks.
Optimistide laevastik valmistub stardiks. Foto: Pärnu jahtklubi

Eesti Optimisti klassi noorpurjetajate LHV karikasarja kolmandal etapil Tallinna lahel võitis viie sõidu kokkuvõttes Pärnu jahtklubi treenerite kasvandik Kardo Remi Kaar, teiseks tuli pealinna piiga Mia Maria Lipsmäe ja kolmanda auhinna vääriliselt seilas võitja klubikaaslane Laura Marii Taggu.

Liise Väliste lõpetas regati 13. kohal, Kevin Aus oli 18., Indrek Reile 21. ja Erico Trent 27.

Eeloleval nädalavahetusel purjetavad Eesti ja lähiriikide paremad noored roolimehed Eesti meistrivõistluste sarja viimasel etapil, traditsioonilisel Pärnu sügisregatil klassides Optimist, Zoom ja Laser 4,7.

"Septembri võistluskalender on meie sportlastele väga tihe, igal nädalavahetusel toimub midagi," rääkis Pärnu jahtklubi purjespordikooli juhataja Argo Kruusmägi. "Nädal pärast sügisregatti võistleme Lätis Kuiviži regatil, seejärel purjetavad Laser Radiali ja RS Feva klassi paadid Tallinnas Eesti meistrivõistustel ja kuu viimasel nädalavahetusel osaleme Leedus Kaunases traditsioonilisel Sügistuulte regatil."

Eile Ungaris Balatoni järvel alanud Finni klassi maailmameistrivõistlustel esindab Pärnu jahtklubi 19aastane Taavi Valter Taveter. Järgmisel nädalal purjetab Keith Luur Balatonil Laser Radiali klassi Euroopa karikavõistluste etapil.