Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Pärnu lennujaama lugu

3 min lugemist
Möödunud aastal mais toimus Pärnu rannas lennuvälja toetusaktsioon, kui küünaldest süüdati sümboolsed rajatuled. FOTO: Mailiis Ollino

Kaks aastakümmet tagasi jõudis kätte oluline aeg Pärnu lennujaama elus. 1997. aastal asutati AS Pärnu Lennujaam. Septembri algul tegi Eesti valitsus väljasõiduistungil Haapsalus otsuse eraldada Pärnu lennuvälja kordategemiseks miljon krooni. See oli valitsuse üks esimesi, kui mitte päris esimene reaalne tegu, tagamaks lennuühenduse jätkumine saartega. Taasiseseisvumisjärgsetel aastatel oli küll igat masti asjamehi lennuväljal käinud, aga pelgalt vaatamisest probleemid ei lahenenud.

Tellijale

Toonane maavanem Toomas Kivimägi ütles miljoni eraldamist kommenteerides, et kuigi summa lennuvälja vajadusi ei kata, on sellega võimalik tagada lendamine saartele.

Lennukid hakkasid õhku tõusma kunagise sõjaväelennuvälja uuelt lennurajalt. Paranema pidid reisijate lennuväljal viibimise tingimused, valitsuse eraldatud rahaga loodeti korda saada reisiterminal.

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto