Kohalik vibulaskja tuli millimeetrite mängus Eesti meistriks

Lauri Habakuk
Pärnu Meelise klubi vibulaskja Kristel Peet võitis läinud nädalavahetusel Puiatus Eesti noorte meistrivõistlustel naisjuunioride arvestuses esikoha. Foto: Erakogu

Nii Peet kui hõbeda võitnud viljandlanna Laura Tukk lasid 70 meetrilt 72 noole harjutuses 589 silma. Sportlased tabasid võrdselt sihtmärgi keskelegi: mõlema nooled said kümnele pihta 11 korda.

Et Pärnu sportlane lasi kümnes olevasse väiksemasse keskringi kuus ja tema lähim rivaal viis noolt, tuli Eesti meistriks Peet. Niisiis võitis Pärnu Meelise vibulaskja tiitli mõnemillimeetrise eduga.

30 meetrilt laskvate poiste klassis võitis Meelise klubi liige Günther Miklas 649 silmaga hõbeda. 31 silmaga edestas teda tartlane Uku Andreas Reigo.

Vennad Henry ja Sander Küttimaa olid samas arvestuses vastavalt viies ja kuues. Lars Mattias Lanno tuli 11. kohale.

Kadettide noormeeste arvestuses sai pärnakas Janar Visnapuu üheksanda koha.

Kadettide neidude konkurentsis oli pärnakas Elis Luusepp kuues, tema klubikaaslane Kendra Lelov kaheksas.

Noorte tüdrukute klassis saavutas Grit Lelle neljanda ja Kristel Täker viienda koha.

Tidettide poiste arvestuses tuli Eke Ruut Koolmeister kaheksandaks. Samaealiste tüdrukute hulgas oli Annabel Vares seitsmes, Karit Keeman kaheksas ja Liis Kirsch 12.

Päev hiljem samal staadionil Puiatu Cupil oli naisjuunior Peet taas esimene. Endast vanemate vibulaskjatega kadettide konkurentsis võistlev Visnapuu jäi neljandaks.

Henry Küttimaa sai noorte poiste konkurentsis teise ja tema vend Sander kolmanda koha.

Lelle võitis noorte tüdrukute võistluse. Tidettide tüdrukute arvestuses sai samaga hakkama Vares. Keeman ja Kirsch olid samas võistlusklassis vastavalt viies ja kaheksas.