Pärnu ekslinnapea hakkab koduaia laiendamise eest maksma

Pärnu linnavalitsus hakkab ekslinnapea Toomas Kivimägilt Kalevi tenniseklubi maa õuealana kasutamise eest tasu küsima.

FOTO: Mailiis Ollino/

Pärnu linnavalitsus lubas ekslinnapea Toomas Kivimägil kasutada Kalevi tenniseklubi maad õuealana ja püstitada sinna alla 20 ruutmeetri suuruse aiamaja.

Servituudilepingu muutmiseks peab Kivimägi septembri lõpuks tasuma 1856 eurot, millele uuest aastast lisandub 232 eurot aastas. Leping lõpeb 23. märtsil 2037, mis on Kivimägi koduks oleva Tulbi 16 hoonestusõiguse tähtaegki.

Augusti lõpus kirjutas Pärnu Postimees, et ekslinnapea on 663ruutmeetrist koduaeda laiendanud, hõivates 400 ruutmeetri suuruse servituudiala, mis oli antud Kalevi tenniseklubile spordimaaks. Kivimägil oli õigus ainult maa alla soojuspumba kollektor paigaldada, ent ta muutis servituudiala koduaiaks ja ehitas sinna aiamaja.

Pärast juhtunu avalikuks tulekut tegi majandusosakond ettepaneku lubada Kivimägil maad tasu eest edasi kasutada. Osakonda juhib Reformierakonna nimekirjas kandideeriv Mait Talvoja.

Linnapea Romek Kosenkraniuse sõnutsi oli neil kolm valikut: käskida aiamaja minema viia, küsida maa eest tasu või muuta Kivimägi kasuks kinnistu piire. Aiamaja äraviimist keegi ei soovinud. Kinnistu suurendamine eeldab detailplaneeringu muutmist.

Linnavarakomisjon eelistas tasu küsimist. Kosenkraniuse jutu järgi on tehnovõrkude servituuditasud väga väikesed ja seetõttu otsustati aluseks võtta Tulbi 16 hoonestusõiguse leping, mille 383eurosest aastatasust arvutati ruutmeetri hind ja korrutati see 400ga.

Küsimusele, miks võeti aluseks 2000. aastal kehtestatud hoonestusõiguse tasu, millele inflatsioonikoefitsienti ei lisandu, vastas abilinnapea Rainer Aavik, et sellesse kohta pole võimalik midagi muud planeerida.

Kosenkranius leidis, et Kivimägi peaks varasemate aastategi eest tasuma. "Seitse aastat tuli arutelude käigus, seda majandusosakond ei pakkunud," täpsustas ta. Kivimägi andmetel ehitas ta aiamaja seitse–kaheksa aastat tagasi.

Enda, volikogu liikme Peeter Priski ja Audru vallavanema Siim Suursilla seisukohta esindanud rahanduse abilinnapea Meelis Kukk (kõik kolm kuuluvad Isamaa ja Res Publica Liitu) tegi ettepaneku Tulbi 16 ja servituudiala liita ja panna kinnistu enampakkumisele. See näitaks maa turuhinda ja kaotaks olukorra, kus üks poliitik saab ranna rajoonis maad kasutada haruldaste lepingute alusel.

Kivimägi vaidles Kuke ettepanekule vastu, kuid linnavarakomisjoni otsus oli konsensuslik. Küsimuseks jääb, kas ka 15. oktoobril valitav linnavolikogu ettepanekuga nõustub või piirdub lugu üksnes koduaia laiendamise seadustamisega.

Tagasi üles
Back