Sisukord
Paberleht
Postimees

Matsalu filmifestival hingab looduse rütmis

3 min lugemist
Kagu-Aasia saarte värvikas elustik Matt Hamiltoni filmis “Tulest sündinud”. FOTO: Matsalu loodusfilmifestival

Tänasest pühapäevani näidatakse Lihulas juba 15. aastat loodusfilme. Ühe korra üritusest rahvusvaheliseks sündmuseks kasvanud Matsalu loodusfilmide festival toob Lihulasse filmitegijaid Hiinast, Saksamaalt, Mehhikost ja mujaltki. Festivali direktori Silvia Lotmani andmeil ei olegi Põhja- ega Baltimaades teist nii suurt iga-aastast loodusfilmide festivali.

Tellijale Tellijale

Festivali raames saab vaadata maailma paremikku kuuluvaid vastseid loodusfilme. Saadetud 700 linateosest valiti välja sadakond. Rahvusvaheline žürii teeb omakorda nende hulgast valiku ja selguvad aasta parim loodusfilm, operaator ja režissöör. Filmid võistlevad kahes kategoorias: “Loodus” ja “Inimene ja loodus”.

Loodusfilmideks liigituvad festivali direktori sõnutsi peamiselt klassikalised loodusfilmid, mida inimesed on harjunud vaatama ETVst, BBCst või National Geographicust. “Klassikaline loodusfilm räägib mõnest loomast, taimest või loodusnähtusest,” selgitas Lotman. Kategoorias “Inimene ja loodus” näeb enamasti keskkonnaprobleemidest kõnelevaid filme. “On selliseid filme, mis on rohkem antropoloogilised ja jutustavad mõnest põlisrahvast ja nende kooselust loodusega, aga ka selliseid, mis kõnelevad kliima soojenemisest või ookeani liikide probleemidest. Need on inimese ja looduse kas siis positiivsed või negatiivsed lood,” tutvustas Lotman.

03.06.2020 04.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto