Kaduvate valdade argipäev Tõstamaal

Illuka pastoraal: Kuremäe kloostri kari ja karjased. Fotod: Tairo Lutter

FOTO: Tairo Lutter

Tõstamaa valla piir käib vastu Läänemerd, Illuka valla piir vastu Narva jõge, mõlemas üle tuhande elaniku, mõlemad on punninud naabritega liitumise vastu. Mõlemad sellised kõrvalised kohad, suurtest teedest eemal, kuhu kaugematest Eestimaa kantidest juhuslikult keegi ei satu ega leia neid kergesti kaardiltki. Ühe päevaga mõlemas naljalt ära ei käi.

Tellijale

Ei käinud meiegi – ühel päeval käisime ühes, teisel teises äärevallas otsimas märke valimistest, sundliitmisest ning eelkõige püüdmas peatselt haldusjaotuse kaardilt kaduvate valdade argipäeva.

Ühes udutas ja tibutas vihma, teises säras hõbedases ja lipusinises sügistaevas päike. Nii Illukal kui ka Tõstamaal käis ühtmoodi vilgas elu ning valimiste kohta ei olnud ei ühes ega teises nähtavaid märke. Illukal lubasid külainimesed ikka valima minna ja omainimesi suure Alutaguse volikogusse lähetada. Tõstamaa inimesed muigasid, et neist üleöö pärnakad saavad, aga neil polnud paar päeva enne e-valimiste algust aimugi, kes kohalikest Pärnu linnavolikokku kandideerib.

Tagasi üles