Inspektorid tõid merest välja 90 salavõrku

Kalurid võrke vette laskmas. Foto on illustreeriv.

FOTO: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Keskkonnainspektsiooni Pärnumaa inspektorid kõrvaldasid eile Liivi lahest Kihnu ja Manilaiu ümbrusest 90 nõuetekohaselt tähistamata ja märgistamata nakkevõrku.

Tegemist oli Hiina päritolu võrkudega, enamik neist lubatust väiksema silmasuurusega.

Lääne regiooni juhtivinspektori Heino Afanasjevi sõnutsi ei saa seda just rekordkoguseks pidada, sest samast piirkonnast on varemgi korraga sadakond ebaseaduslikku võrku kätte saadud, kuid vaieldamatult on see märkimisväärne hulk võrke, mille püügilt eemaldamine koos muude toimingutega nõuab suurt ajakulu.

Võrkudes olnud elusad kalad lasti tagasi vette, eluvõimetud kalad, 62 kilo ahvenat, realiseeriti ja saadud tulu läheb riigituludesse.

Püügilt kõrvaldatud püünised hoiustatakse ja kui nende omanik ettenähtud aja jooksul välja ei ilmu, lähevad need hävitamisele.

Selgusetu kuuluvusega nakkevõrgud on inspektorite jaoks probleem, millega tuleb pidevalt tegelda, sest salavõrke, eeskätt odavaid Hiina võrke, kipuvad püügile seadma  nii harrastuspüüdjad kui kutselised kalurid.

Keskkonnainspektsioon teeb järelevalvet kõigil veekogudel, viiakse läbi ka ühisreide koos politsei ja piirivalveametiga.

Tagasi üles