Päästeamet ja üle-eestiline tänuüritus otsivad poisi päästnud meest

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Lääne päästekeskuse ennetusbüroo tegi teisipäeval Pärnu raele ettepaneku paigaldada kesklinna kai äärde piirded. Linnavalitsus sinna siiski piirdeid ei paigalda, kuna need pole kai projektis ette nähtud.

FOTO: Ants Liigus

Päästeamet otsib eelmisel nädalal Pärnus kargest jõeveest poisi päästnud meest, et teda märkamise, hoolimise ja vapruse eest tänada. Niisamuti soovivad tubli kodaniku leida tänuürituse "Aitame Eesti turvaliseks" korraldajad.

Poisid harjutasid 23. oktoobril Pärnus Kesklinna sillast pisut maad ülesvoolu kail rulatrikke. Ühtäkki üks neist libastus ja rula paiskus tema jalge alt omasoodu jõe poole. Sõiduvahendit päästa püüdnud poiss üritas sellest kärmelt haarata, ent prantsatas ühes rulaga vette.

Poisi sõbrad kangestusid. Õnneks sattus äpardust tunnistama Jaansoni rajal jalutanud pere. Mees võttis jope seljast ja ulatas selle vees rähklevale poisile. Jõuvaru mängu pannud nooruk pääses pärast pusimist tagasi kaldale.

Ehkki poisi päästnud mehe naine käis juhtunust Lääne päästekeskuses rääkimas, kadus ametil heade inimestega kontakt. "Hea pere, palun võtke meiega kindlasti ühendust," sõnas Lääne päästekeskuse ennetusbüroo peaspetsialist Katariina Vaabel. "Kui mõni lehelugeja teab, kes need inimesed on, võiksid nemadki sellest märku anda."

If Kindlustusel kampaaniat "Aitame Eesti turvaliseks" vedada aitav Rasmus Kaggel on tuli takus: tublide kodanike tänuüritus toimub juba 8. novembril.

"Ennekõike otsime vabatahtlikke päästjaid ja abipolitseinikke, aga ka teisi tublisid inimesi, kes on julgenud märgata, sekkuda ja seeläbi hoidnud ära suure õnnetuse või päästnud elu," selgitas Kagge. "Poisi jõest päästnud mees on just see inimene, keda otsime. Kui me ta üles leiame, annaksime talle kange auhinna."

Poisi päästnud pere või nende tuttavad võiksid võtta ühendust meiliaadressil lauri.habakuk@parnupostimees.ee. "Peame oma sangareid märkama," rõhutas Kagge.

Päästeamet paneb kõigile südamele, et õnnetuste märkamine ja nendele reageerimine on hädavajalik. Veeõnnetusele peale sattudes tuleks kohe helistada hädaabinumbril 112. Seejärel tuleb minna hädasolijale appi, kuid enda eluga ei tohi seejuures riskida.

Tagasi üles