Pille vajav kool korraldab heategevuskontserdi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Ülejõe kooli õpilased Julianna Arusaar ja Lisandra Mäe pille mängimas.

FOTO: Madis Sinivee

Muusikakallakuga Pärnu Ülejõe põhikool organiseerib neljapäeva õhtul kooli aulas heategevuskontserdi "Päris pillid päriseks" – see on kulminatsioon Hooandja ja "EV 100" projektile, mille raames koguti koolile pillide soetamiseks annetusi.

Projekti üks eestvedajaid Kadri Haavandi lausus, et kontsert on kõigile tasuta ja tänutäheks rahvale, kuid kel soov aidata, saab sealgi annetada.

Kuna Ülejõe koolis on muusikakallak, vajab kool pille, et toetada tulevaste muusikatalentide arengut. Koolis tegutseb puhkpilliorkester, kuus koori, hulk ansambleid ja soliste, antakse tasuta kitarriõpet ja leidub palju õpilasi, kes väga tahavad pilli mängida, kuid koolil napib instrumentide soetamiseks raha.

Et olla võimelised laste unistusi täide viima, algataski kool heategevusprojekti, mis kulmineerub heategevuskontserdiga. Annetuste abiga soovitakse soetada kaks kornetit puhkpilliorkestrile, bassksülofoni, kellamängu ja kitarre, et lapsed saaksid pillimänguga alustada juba sel õppeaastal.

Hooandja projekti kaudu saab kool annetused kätte siis, kui ettenähtud aja jooksul vajaminev summa annetatakse. 75 protsenti tuleb koolil koguda annetustega ja 25 protsenti kogumaksumusest katab riik. Aeg kukub täna keskööl.

"Hoiame hinge kinni, sest paar protsenti on veel puudu," ütles Haavandi täna keskpäeval optimistlikult. "Kui ka peaks juhtuma midagi, miks seda raha koolile ei tule, toimub kontsert igal juhul."

Heategevuskontsert algab kell 19 ja seal astuvad üles nii õpilased, õpetajad, vilistlased kui ka kunagised töötajad.

    Tagasi üles