Pärnumaale paigaldatakse kuus elektroonset liiklusmärki Lisatud liiklusmärkide asukohakaart!

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Elektroonilised liiklusmärgid. Foto on illustreeriv.

FOTO: Postimees

Maanteeamet alustas rahvusvahelise projekti "SMART E67" raames muutuva teabega elektroonsete liiklusmärkide paigaldamist Tallinna–Pärnu–Ikla maanteele.

Pärnumaal pannakse infotabloo Saugasse, neli hoiatus- ja kiirusmärgi kombinatsiooniga tablood Papiniidu sillale ja muutuva teabega teabetabloo Raekülla.

Elektroonilisi liiklusmärke paigaldava ettevõtte IB Foor OÜ Pärnu osakonna objektijuhi Arvo Kasesaare jutu järgi on märkide alused valmis ja märke hakatakse paigaldama siis, kui töödega jõutakse pealinna poolt Pärnu.

Maanteeameti pressiesindaja Ursula Nõu sõnade kohaselt hakatakse Pärnumaal märke üles panema paari nädala pärast.

Elektrooniliste liiklusmärkide asukohad Pärnus ja Saugas.

FOTO: maanteeamet

Tallinna külje all algas elektroonsete liiklusmärkide paigaldamine Via Baltical Tallinna–Ääsmäe kahe eraldatud sõidusuunaga lõigule.

Peale selle pannakse Via Balticale enne olulisi ristmikke kaheksa teeäärset LED-infotablood.

Muutuva teabega märgid hakkavad tööle 2018. aasta esimeses pooles pärast elektriühenduste ja juhtimistarkvara valmimist.

Muutuvate piirkiiruste mõte on lubada heade ilmaolude korral talviselgi ajal üle 90kilomeetrist tunnikiirust, ent ohtude puhul lubatud kiirust vähendada.

Tabloodega hakatakse liiklejaid teavitama liiklustakistustest, teetöödest ja ajutistest ümbersõitudest. Veel hoiatatakse talvisel ajal liiklejaid ootamatu libeduse tekke eest ning kuvatakse teeilmajaamade õhu- ja teetemperatuuri näite.

Projekti eesmärk on vähendada sõiduaega ja luua turvalisem teeoludega arvestav nüüdisaegset liikluskeskkond.

Aprillis sõlmis maanteeamet muutuva teabega elektrooniliste liiklusmärkide projekteerimis- ja ehituslepingu IB Fooriga. Lepingu maksumus on 570 427 eurot.

Kogu süsteem hakkab kavandatavalt tööle 2018. aasta suvel, kui valmib liiklusmärkide keskne juhtimissüsteem.

    Tagasi üles