Viimane võimalus näha aardeid
Lisatud galerii!

Aarete näituse kokku pannud Margo Samorokov on teinud arheoloogilisi avastusretki Pärnu muuseumis juba poolele tuhandele kooliõpilasele ja teeb neid edasi ka pärast aarete näituse mahavõtmist.

FOTO: Urmas Luik

Viimast nädalavahetust, täna ja homme, näeb Pärnu muuseumis, milliseid haruldasi juhuleide ja aardeid on metallidetektoristid tänapäeval ja 1896. aastal muuseumile aluse pannud baltisakslastest linnakodanikud sadakond aastat tagasi Pärnumaa maapõuest leidnud.

Tellijale

Üle kümne aasta on muuseumi arheoloogiakogu eest hoolitsenud Margo Samorokov, kes sealse ligemale 120 000 üksikeseme hulgast ja mujal Eesti muuseumides talletatavast põnevamad kohalikud leiud näituseks välja valis.

Kui detektoristid kõnnivad leidmise hasardist maastikel ja ülikoolide juures töötavad arheoloogid teevad eeluuritud paikades arheoloogilisi kaevamisi, on muuseumi arheoloogiakogu hoidja põhiline tööülesanne leitud esemeid inventeerida: aeg määrata, arvele võtta ja paigutada hoidlas õigele riiulile. Aasta–paar tagasi käidi sel moel muuseumi kogu läbi ja aega võttis see lausa aasta. Mõne eseme määramine on aga lõputu protsess.

Tagasi üles