Läänerannas selgineb valitsemispilt neljapäeval

Mikk Pikkmets. FOTO: Mailiis Ollino/

Lääneranna vallavanem Mikk Pikkmets avaldas lootust, et neljapäevale kavandatud vallavolikogu istungil kinnitatakse vallavalitsus täies koosseisus ja pannakse paika jaanuaris moodustuva valitsusasutuse struktuuriüksused.

Seni soovitas Pikkmets konkreetseid vallaametnikke leida nelja endise omavalitsuse, Koonga, Varbla, Hanila ja Lihula kodulehe abil, kuivõrd kõik senised ametnikud töötavad aasta lõpuni.

Vallavalitsuse struktuuriüksuste kinnitamise järel selgub seegi, kui palju vallaametnikke lahkub. "See peab selguma veel käesoleval kuul, sest 1. detsembriks on vaja inimestele teada anda, kes kus jätkab," sõnas Pikkmets.

Lääneranna vallavanem ei osanud öelda, kui palju ametnikke uues vallavalitsuses tööd saab ja kas neid on märkimisväärselt vähem kui varem neljas ühinenud vallas kokku. Seegi oleneb neljapäeval volikogus vastuvõetavatest otsustest.

"Mõni struktuuriüksus nagu sotsiaalvaldkond saab ametnikke juurde, mõnesse jääb tööle vähem inimesi, kui varem nelja valla peale oli," nentis Pikkmets. "Üldiselt olen asjade kuluga rahul ja pilt selgineb iga päevaga."

Samuti lubas Pikkmets, et kui volikogu vallavalitsuse ja valitsemise struktuuri kinnitab, saab teaberikkamaks uue valla kodulehtki.

Praegu pakub Lääneranna koduleht (nagu paljude moodustuvate valdade veebilehed) peamise teabena, et seda koostatakse.

Tagasi üles
Back