Galerii: uued kodanikud said tunnistuse ja rahvuslipu

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Sintlane Denis Ivanov on Eesti hümni laulnud juba aastaid, kuid Eesti kodakondsustunnistust on ta käes hoidnud vaid mõne tunni.

Ivanovile tähendab Eesti kodanikuks saamine elu loomulikku osa. "Olen siin sündinud ja elanud ja see on minu jaoks oluline," kinnitas ta täna esimest korda Pärnus korraldatud kodakondsustunnistuste üleandmistseremoonial. "Olen lapsest saati eesti keelt rääkinud ja suurem osa sõprugi on mul eestlased."

Kodakondsuseksamgi läks Ivanovi kui lepase reega. "Minule oli see kui seitsmenda klassi ülesanne," arvas ta.

Ka Haapsalust tütrega koos Pärnusse tseremooniale sõitnud Julia Poljanskaja-Antšarova leidis, et Eesti kodakondsust taotleda oli talle ainumõeldav otsus. "Südames on väga hea ja rõõmus tunne," ütles ta. "Minu arust on väga ilus, et tunnistuste üleandmiseks tore pidu tehti."

"Olen siin sündinud ja elanud," seletas Poljanskaja-Antšarova. "Räägin eesti keelt, aga tahan seda veel paremini osata. Töötan massöörina ega ole ju mõeldav, kui ma ei oskaks klientidega suhelda. Mu tütargi, kes on õppinud venekeelses koolis, läheb nüüd eesti kooli."

Lääne prefekt Kaido Kõplas ja politsei spordiliidu president Allar Raja andsid tänasel tseremoonial kodakondsustunnistuse ja sinimustvalge laualipu seitsmele pärnu-, lääne- ja järvamaalasele.

Kõplase sõnutsi on sümboolne, et polisei- ja piirivalveamet annab Eesti 100. aastapäeva eel kodakondsustunnistused üle Eesti Vabariigi sünnilinnas. "Just siin, kohe-kohe 100 aastat tagasi, kuulutas Eesti ennast iseseisvaks ja sõltumatuks manifestiga, mille päises seisab "Kõigile Eestimaa rahvastele!"," märkis prefekt pidupäevakõnes.

Kõplas kinnitas, et edaspidi hakatakse vastsetele Eesti kodanikele tunnistusi Pärnus üle andma igal aastal. "Meie inimesed on meie riigile olulised ja on ju tore, kui niisugune pidulik sündmus toimub kodu lähedal," ütles ta.

    Tagasi üles