Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Andres Metsoja: Järjekordne uus Pärnu

3 min lugemist
Andres Metsoja. FOTO: PP

Meie kodulinn Pärnu on oma pika ajaloo jooksul kandnud mitut nime. Muu hulgas olnud Uus-Pärnu, mis 1318. aastal linnaõigused saanuna 300 aastat hiljem ostis ja liitis endaga Vana-Pärnu alad. Nüüd on sündinud järjekordne uus Pärnu.

Tellijale

Argises saginas me vahest ei märkagi praegu toimuva ajaloolist tähendust. Märksa huvitavam ja olulisem on meile see, mis meie elus muutub või paigale jääb. Haldusreform ja omavalitsuste liitumine on seotud nii ootuste kui hirmudega. Isegi nigelavõitu olevik tundub tihti parem kui tundmatu ja ebakindel tulevik.

Valimisliit Pärnu Ühendab, Keskerakond ja Isamaa ja Res Publica Liit sõlmisid julgelt tulevikku vaatava valitsemisleppe. Meie arusaamine Pärnu ees seisvatest probleemidest ja ülesannetest on ühtne. Ääremaastumine, sotsiaalne ja majanduslik kuhtumine, noorte väljaränne, Eesti elu koondumine Tallinna ja Tartusse ja ülejäänud piirkondade vaikne allakäik. See protsess toimub, kuid me ei kavatse hääletult alistuda.

15.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto