Liiklusõnnetuses kahjustada saanud Papiniidu silla remont kestab jaanuari lõpuni Ekspertiis: enne remondi lõppu pole liiklust avada ohutu

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Papiniidu maanteesild sai kahjustada 13. novembri hommikul, kui Pärnu–Rakvere maanteel silla alt läbi sõitnud treilerveok lõhkus selle talad.

FOTO: Urmas Luik / Parnu Postimees/

Maanteeameti tellitud ekspertiis näitab, et eelmisel kuul liiklusõnnetuses viga saanud Papiniidu silla kahjustused on nii suured, et enne remondi lõppu pole silla all liiklust avada ohutu.

Praegu koostatakse tööprojekti kahjustuste likvideerimiseks ja remonditöödega plaanitakse alustada detsembri teises pooles. Tööd on kavas valmis saada jaanuari lõpus ja seejärel taastub avariieelne liiklus Papiniidu silla all.

Sild sai kahjustada 13. novembri hommikul, kui Pärnu–Rakvere maanteel silla alt läbi sõitnud treilerveok lõhkus selle talad.

Liiklusõnnetuse tagajärjel said kahjustada maanteesilla talade kaitsepaneel ja mitu sillatala. Samuti purunesid talade kaitsepaneeli kinnitused, mille tõttu on paneel kaldu all asuva sõidutee poole.

Maanteeamet tellis ekspertiisi, et välja selgitada rajatise ohutus, tekkinud kahjude ulatus ja kahjustuste kõrvaldamise meetodid.

"Võttes arvesse ekspertide nimetatud kahjustuste ulatust ja võimalikke ohte Pärnu–Tammiste suunal Papiniidu silla all liiklejatele, ei ole enne remonditööde lõppu liiklust ohutu avada," teatas maanteeamet.

    Tagasi üles