Galerii: Koidula kooli pere avas Lydia Koidulale pühendatud aupäevad

Pärnu Koidula gümnaasiumi pere avas pidulikult Lydia Koidulale pühendatud aupäevad esmaspäeval, 11. detsembril.

Aupäevad algavad Koidula koolis alati nädalal, kui vana kalendri järgi on Koidula sünniaastapäev.

Esmaspäeval asetasid aktusel kõik klassid luuletaja büsti juurde potilille. Eile, 12. detsembril ehk Koidula sünniaastapäeval, toimus kella 12st Koidula muuseumis 21. üleriigiline noorte etluskonkurss "Koidulauliku valgel", mille korraldasid Pärnu linnavalitsus, Koidula muuseum ja gümnaasium. Võistlust on korraldatud juba 1997. aastast.

Traditsiooniliselt esitatakse konkursil peale Koidula luule teistegi autorite loomingut. Tänavune kaasautor on Paul-Eerik Rummo, kes käis Pärnus luulelugejaid kuulamas ja osales eile õhtul Koidula kooli tõrvikutega rongkäigulgi.

Rongkäigus liikus koolipere Koidula ausamba juurde, kus sõna võtsid Koidula muuseumi juhtaja Elmar Trink ja kirjanik Paul-Eerik Rummo, esines kooli segakoor ja kõlas Koidula luule gümnaasiumiõpilaste esituses.

Vanade tavade kõrvale on tekkinud uusi. Täna, 13. detsembri õhtul saab teoks Luuleöö, kus hubaseks kujundatud aulas saavad kõik lugeda luuletusi ja omaloomingut.

Homme on klassidevaheline kultuuriviktoriin ja heategevuslik jõululaat. Reedel toimub aga pea 40aastase ajalooga teadmiste võistluse teine voor Pärnu ühisgümnaasiumiga.

20. detsembril muutub kool ballisaaliks, kus astuvad üles ansamblid, lauljad ja tantsijad. Jõuluballi peaesineja on ansambel Traffic.

Aupäevad tipnevad aktusega 22. detsembril Pärnu Eliisabeti kirikus.

Tagasi üles