Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Suur kärgpere ühise jõululaua taga tundub haruldus

3 min lugemist
Kuuno ja Aveli Vaikla silmis on lapsed nende peres võrdsed ja vahet neil ei tehta. FOTO: Mailiis Ollino

Tänapäeval läheb lahku umbes pool paaridest ja kärgpere ei ole miski haruldane nähtus. Selliseid perekondi on alati olnud ja on edasi. Oluline on silmas pidada, et laps on kahe vanema ühislooming ja suhete katkemine ei muuda omavahelist vanemlikku seotust.

Tellijale

Jõuluajal ja muude tähtpäevade tähistamisel, mida on tavaks veeta pereringis, tuleb lahku läinud vanematel teha kompromisse, tihti on lahenduseks jaotatud jõulud: üks päev ühe vanemaga, teine teisega.

Aveli ja Kuuno Vaikla kärgpere on koos toimetanud üle viie aasta. Nad proovivad võimalikult palju ühise perena koos olla ja möönavad, et jõuluajal ja näiteks lapse sünnipäevadel vajab see natuke rohkem organiseerimist, aga sellega on harjutud ja midagi hullu ei ole. Perre kuulub kolm last, mõlemal vanemal üks varasemast elust: Aveli üheksa-aastane poeg Kevin, Kuuno niisama vana tütar Keidy ja nende ühine laps kolmene Lissandra. Kuuno ja Aveli toonitavad, et lapsed on nende peres võrdsed ja vahet neil ei tehta.

15.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto